Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd prasy

0
Podziel się:

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Warszawa, 12.12.2017 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita

--Jeśli nowy system poboru opłat się opóźni, budżet będzie tracił dziennie nawet 5 mln zł

--Mimo gigantycznego obciążenia pracą PP niespodziewanie wycofała się w tegorocznym przedświątecznym szczycie z dostarczania paczek w niedziele, choć taką usługę miała w ubiegłym roku - ustaliła "Rzeczpospolita"

--Rząd będzie zachęcał firmy farmaceutyczne do częstszego inwestowania w Polsce. Powstaje pakiet ulg

--Od stycznia ogłoszono już 37 wezwań do sprzedaży akcji spółek z GPW. Niektóre przeszły bez echa, ale teraz mamy kumulację tych najciekawszych

Dziennik Gazeta Prawna

--Ukraińska prokuratura poprosi Polskę o pomoc prawną, by zablokować eksport węgla z Donbasu

--Tylko 1,1% osób, które zaciągnęły zobowiązanie w szwajcarskiej walucie, ma problemy z jego regulowaniem

--W oczach banku centralnego i nadzoru finansowego kryptowaluty to coraz poważniejsze zagrożenie

--Sieć kolei próżniowej i nowe linie kolejowe wzdłuż miejskich ulic - to pomysły wpisane w koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego

Puls Biznesu

--Inwestorom publicznym coraz trudniej znaleźć wykonawców. Skutkiem mogą być cięcia inwestycji

--Mały biznes zostanie zwolniony z części nowych obowiązków to jeden z pierwszych efektów prac nad przyszłą nową ustawą

--RPP może przespać idealny moment na pierwszą podwyżkę stóp procentowych wynika z sondy PB

Gazeta Wyborcza

--W tle rekonstrukcji rządu i wojny o sądy Sejm przepycha ustawę o dostępie do broni palnej

ISBnews

--Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na mBank bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank.

--BZM Poland poszukuje 150 pracowników produkcyjnych oraz planuje dalsze zatrudnienia do działów inżynieryjnych i administracji biurowej w związku z planowanym rozwojem uruchomionego we wrześniu br. zakładu i zwiększeniem produkcji, poinformowała firma.

--Bank Pekao oraz UniCredit S.p.A. (następca prawny Pioneer Global Asset Management S.p.A.) zawarły umowę przyrzeczoną sprzedaży 14 746 akcji spółki Pioneer Pekao Investment Management (PPIM), zapewniających 51% udział w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu PPIM za cenę 138 mln euro, podał Bank Pekao.

--Pekao Bank Hipoteczny wyemitował 50 000 listów zastawnych serii LZ-II-16 o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł w ramach programu o wartości 2 mld zł, podał bank.

--Wartość umowy podpisanej przez konsorcjum Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (GPBP - spółka zależna Mostostalu Zabrze, lider konsorcjum) oraz Siemag Tecberg Polska z Tauronem Wydobycie na II etap budowy poziomu 800 w Zakładzie Górniczym Janina to 88,9 mln zł netto, podał Mostostal Zabrze.

--Rada nadzorcza Protektora powołała do zarządu Andrzeja Filipa Wojciechowskiego do pełnienia funkcji prezesa oraz Pawła Rolewskiego do pełnienia funkcji członka zarządu ds. handlowych na okres do końca obecnej kadencji zarządu, podał Protektor.

--Vistal Stocznia Remontowa, spółka zależna Vistalu Gdynia, zawarła z PKO Bankiem Polskim porozumienie związane z postępowaniem o zapłatę na rzecz PKO BP 9,02 mln zł, podała spółka.

--Mercure Birstonas Royal Hotel SPA będzie działać od 2019 roku w ramach Grupy Hotelowej Orbis, na podstawie umowy franczyzy, poinformowała spółka. Będzie szóstym hotelem pod marką AccorHotels na Litwie, dodano.

--Ronson kierowany przez powołanego w listopadzie na prezesa Nira Netzera będzie kontynuował dotychczasową strategię, rozważając jednocześnie akwizycje i ewentualne wejście na kolejne rynki, poinformował ISBnews nowy szef spółki. Według niego, utrzymanie poziomu ponad 1 000 lokali w ofercie "nie jest wygórowanym celem" i obecnie Ronson poszukuje okazji do realizacji projektów o dużej skali, które znacząco by ją powiększyły. Z drugiej strony, deweloper chce realizować też mniejsze pod względem liczby lokali, ale zdecydowanie wyżej marżowe inwestycje.

--Tauron Wydobycie podpisał umowę z Mostostal - Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA Gliwice, Siemag Tecberg Polska Sp. z o.o. Katowice dotyczącą drugiego etapu realizacji strategicznego projektu inwestycyjnego spółki pn. "Budowa poziomu 800 w Zakładzie Górniczym Janina", tj. budowy docelowej infrastruktury powierzchniowej i dołowej wraz z górniczym wyciągiem szybowym szybu Janina VI, podał Tauron.

--Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił KGHM Polska Miedź kredytu o wartości 900 mln zł (ok. 212 mln euro) na realizację projektów inwestycyjnych o charakterze rozwojowym i odtworzeniowym, poinformował prezes Radosław Domagalski-Łabędzki.

--W związku z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, Nextbike Polska liczy na pozyskanie nowych mniejszych kontraktów poza dużymi miastami, poinformował prezes Tomasz Wojtkiewicz. Spółka liczy na dodatkowe 2-3 tys. rowerów, jakie może uruchomić w związku z kalendarzem wyborczym poza wcześniej prognozowanymi w oparciu o ogłoszone przetargi, dodał.

--Cherrypick Games podwyższył prognozę dla wskaźnika EBITDA za rok obrotowy 2017 do kwoty 6,1 mln zł z 4,4 mln zł wcześniej, podała spółka.

--Tauron Dystrybucja pozyskał kolejne 4 mln zł dofinansowania UE na budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia, w szczególności budowę i modernizację sieci elektroenergetycznej pozwalającej na jej dostosowanie do funkcjonalności sieci inteligentnej (SMART). W sumie spółka na realizację inwestycji pozyskała dotacje w wysokości ponad 160 mln zł, podał Tauron.

--Nextbike Polska szacuje, że przychody za cały 2017 r. wyniosą 43,5 mln zł, przy EBITDA w wysokości 15,2 mln zł i długu netto na koniec listopada w wysokości 28,7 mln zł, poinformowała spółka. Liczba rowerów dostępnych w systemach uruchomionych przez spółkę to 12,1 tys. sztuk, dodano.

--Cena w wezwaniu na akcje Robyg ogłoszonego przez Bricks Acquisitions Limited (z grupy Goldman Sachs) po cenie 3,55 zł za jedną akcję, odpowiada wartości godziwej spółki, poinformował zarząd spółki w stanowisku dotyczącym wezwania.

--Polenergia ujawniła z opóźnieniem, że 19 października 2017 r. rozpoczęła negocjacje (bez udzielenia wyłączności) w sprawie zbycia 100% udziałów w spółce zależnej Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, w oparciu o dwie oferty otrzymane od potencjalnych inwestorów, podała spółka. Obecnie Polenergia zaprzestała kontynuowania transakcji.

--Zarząd Giełdy postanowił określić wtorek, 12 grudnia, jako dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 1 250 000 obligacji serii A Banku Pekao, podała giełda.

--PZU Życie i Bank Pekao oraz powszechne towarzystwa emerytalne należące do obu tych spółek uzgodniły sposób konsolidacji zarządzania aktywami funduszy emerytalnych, poinformowało PZU.

--Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) na Getin Noble Bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank.

--PAO Gazprom i OOO Gazprom Export wystąpiły do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 września 1996 r. (Kontrakt Jamalski), podało PGNiG.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)