Notowania

technologie
16.06.2016 16:17

Przemysław Sypniewski został powołany na prezesa Poczty Polskiej

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada nadzorcza Poczty Polskiej powołała Przemysława Sypniewskiego na stanowisko prezesa oraz Iwonę Ziomek na stanowisko członka zarządu, podała spółka.

"Pani Iwona Ziomek obejmie funkcje z dniem 20 czerwca br., pan Przemysław Sypniewski - z dniem 21 czerwca br" - czytamy w komunikacie.

Przemysław Sypniewski pod koniec lat 90 był wicedyrektorem biura w Poczcie Polskiej. W latach 2005-2008 wchodził w skład Rady Poczty jako sekretarz. Później był biegłym Najwyższej Izby Kontroli ds. rynku pocztowego i regulacji pocztowych, a także ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej. Był założycielem i pierwszym prezesem Instytutu Pocztowego, stowarzyszenia obywateli zajmującego się rynkiem pocztowym.

Iwona Ziomek z Poczta Polską jest związana od 1995 roku. Pracowała zarówno na stanowiskach specjalistycznych jak i kierowniczych w różnych jednostkach organizacyjnych spółki. Ostatnio zatrudniona w Pionie Operacji Logistycznych - WER Rudna Mała na stanowisku specjalisty.

Poczta Polska ogłosiła pod koniec marca 2015 r. swoją strategię rozwoju. Motorem wzrostu grupy będą usługi paczkowe i kurierskie. Oznacza to dwukrotny wzrost przychodu z paczek i łańcucha usług dla e-commerce: powyżej 1,5 mld zł. Firma chce także jak najlepiej obsługiwać rynek tradycyjnych listów, które wciąż stanowią większość przychodów Poczty.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz