Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przychody TIM wzrosły o 22,9% r/r do 45,17 mln zł w styczniu wg wstępnych danych

0
Podziel się:
Przychody TIM wzrosły o 22,9% r/r do 45,17 mln zł w styczniu wg wstępnych danych

Przychody TIM wzrosły o 22,9% r/r do 45,17 mln zł w styczniu br., według wstępnych danych. Tak wysoka dynamika wzrostu styczniowych przychodów pozwala spoglądać z optymizmem na kolejne miesiące 2017 roku, poinformował prezes Krzysztof Folta.

Przychody z kanału e-commerce wyniosły w styczniu br. 33 mln zł, co oznacza wzrost o 17,3% w stosunku do stycznia 2016 r., podano także.

"Mimo, że w dużej mierze odstroiliśmy się od sezonowości branży budowlanej, zima pozostaje czasem, w którym popyt na artykuły elektryczne jest niższy niż w pozostałych porach roku. Dlatego też tak wysoka dynamika wzrostu styczniowych przychodów TIM SA ze sprzedaży pozwala spoglądać z optymizmem na kolejne miesiące 2017 roku" - powiedział prezes Krzysztof Folta, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomniała, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), produkcja budowlano-montażowa w styczniu br. była wyższa o 2,1% niż przed rokiem i o 64,6% niższa w porównaniu z grudniem 2016 r.

TIM S.A. jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na GPW.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)