Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przychody TIM wzrosły o 7% r/r do 57,8 mln zł we wrześniu wg wstępnych danych

0
Podziel się:
Przychody TIM wzrosły o 7% r/r do 57,8 mln zł we wrześniu wg wstępnych danych

Warszawa, 24.10.2017 (ISBnews) - Przychody TIM wzrosły o 7% r/r do 57,8 mln zł we wrześniu br., wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez spółkę. Przychody z kanału e-commerce wyniosły w ubiegłym miesiącu 43,4 mln zł, co oznacza wzrost o 11,6% r/r, podano także.

"Za pośrednictwem e-commerce sprzedajemy produkty służące głównie do modernizacji, serwisowania czy małych inwestycji. Towar na duże inwestycje sprzedaje się offline - poprzez zapytania ofertowe, przetargi itd. Dlatego wyprzedzenie dynamiki całkowitej sprzedaży przez dynamikę sprzedaży online świadczy o tym, że inwestycje jeszcze tak naprawdę nie ruszyły. Prawdziwego wysypu inwestycji spodziewam się najwcześniej pod koniec czwartego kwartału 2017 r., a konkretny wzrost inwestycji powinien nastąpić w przyszłym roku" - powiedział prezes Krzysztof Folta, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomniała, że ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była we wrześniu 2017 r. o 15,5% wyższa niż przed rokiem (wobec spadku o 15,3% we wrześniu ub. roku) i o 11% wyższa w porównaniu z sierpniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 17,9% wyższym niż we wrześniu ub. roku i o 0,3% niższym w porównaniu z sierpniem br. W okresie styczeń-wrzesień 2017 r. produkcja budowlano-montażowa była o 13% wyższa niż przed rokiem.

"Wrześniowy rezultat TIM-u cieszy tym bardziej, że bardzo dobrze wróży na ostatni kwartał 2017 i cały 2018 rok. Trzeci kwartał 2017 r. także przejdzie do historii jako najlepszy w historii spółki. Mam nadzieję, że czwarty kwartał będzie jeszcze lepszy" - dodał Folta.

Ze wstępnych szacunków wynika, że w III kwartał 2017 r. obroty spółki wyniosły 173,2 mln zł, a przychody ze sprzedaży po 9 miesiącach 2017 r. wyniosły niemal 471,9 mln zł wobec 449,13 mln zł w analogicznym okresie 2016 r., podano także.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na GPW.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)