Notowania

giełda
15.11.2018 07:19

PZ Cormay miał 1,29 mln zł straty netto, 2,31 mln zł straty EBIT w III kw. 2018 r.

PZ Cormay odnotował 1,29 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 0,99 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Strata operacyjna wyniosła 2,31 mln zł wobec 0,77 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 14,87 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 14,9 mln zł rok wcześniej.

"Wyniki finansowe minionego, wakacyjnego kwartału nie odzwierciedlają bieżącego biznesowego potencjału grupy oraz perspektyw dla wzrostu jej wartości w kolejnych okresach. Po pierwszych silnych sprzedażowo kwartałach roku doświadczyliśmy sezonowego spowolnienia sprzedaży. Na wysokość wyników negatywnie wpłynęły niższa od oczekiwanej sprzedaż na kilku rynkach, w tym w Chinach, Iranie, Brazylii i Meksyku. W połączeniu z rosnącymi kosztami osobowymi grupy oraz niekorzystnym wpływem wydarzeń jednorazowych czynniki te przesądziły o będącym poniżej oczekiwań rezultacie finansowym. Jednocześnie spółka w tym okresie zarejestrowała produkty hematologiczne w Rosji, co w ostatnich dwóch latach było jedną z głównych barier wzrostu na tym rynku. W trzecim kwartale wzmocniliśmy znacząco zespół sprzedażowo-marketingowy, a wyniki sprzedaży w pierwszej części czwartego kwartału 2018 roku pozwalają nam pozytywnie myśleć nie tylko o jego wynikach, ale także wynikach w kolejnym roku" - napisał prezes Janusz Płocica w liście do
akcjonariuszy

"Grupa Cormay jest dziś u progu przełomu. Najbliższy rok ma szansę przynieść długo oczekiwane korzystne rozstrzygnięcia w szeregu strategicznie istotnych obszarów. Wierzymy, iż wytężona praca całego zespołu Grupy Cormay już niebawem przyniesie satysfakcjonujące nas wszystkich rezultaty" - dodał prezes.

W I-III kw. 2018 r. spółka miała 1,5 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2,43 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 49,95 mln zł w porównaniu z 56,13 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2018 r. wyniosła 2,6 mln zł wobec 1,53 mln zł straty rok wcześniej.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz