Notowania

technologie
25.06.2018 16:49

Qumak ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki Euvic

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Qumak spółki Euvic, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgłoszenie zamiaru koncentracji zostało złożone przez spółkę w toku realizacji transakcji polegającej na wniesieniu do spółki wkładu niepieniężnego w postaci 100% udziałów w kapitale zakładowym Euvic na pokrycie akcji nowej emisji spółki, w efekcie której spółka przejmie kontrolę nad Euvic, natomiast wspólnicy Euvic obejmą akcje spółki nowej emisji, stanowiące jednocześnie większościowy udział w kapitale zakładowym spółki" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej na początku czerwca spółka podała, że w rezultacie planowanej transakcji, Qumak nabędzie 100% udziałów Euvic, natomiast wspólnicy Euvic obejmą akcje Qumak nowej emisji serii N. Jednocześnie, w związku z zapotrzebowaniem kapitałowym związanym z oddłużeniem spółki oraz rozwojem działalności, Qumak planuje dodatkową emisję akcji serii M w drodze subskrypcji prywatnej. Zaproponowana przez zarząd cena w transakcji nabycia 100% udziałów Euvic wynosi 220 mln zł.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz