Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radpol spodziewa się dobrego drugiego półrocza

0
Podziel się:

Radpol spodziewa się satysfakcjonujących wyników w drugim półroczu tego roku. Dynamika wzrostu powinna być nie mniejsza niż w pierwszych sześciu miesiącach.

Radpol spodziewa się dobrego drugiego półrocza
(spółka)

Radpol spodziewa się satysfakcjonujących wyników w drugim półroczu tego roku. Dynamika wzrostu powinna być nie mniejsza niż w pierwszych sześciu miesiącach. W przyszłym roku w wynikach będzie już widoczna sprzedaż nowego zakładu Rurgazu, który ma zostać wybudowany w Lublinie.

Na zdjęciu prezes Radpol, Andrzej Sielski

_ - Inwestujemy w nowe technologie, produkujemy coraz wydajniej. To pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie sądzę, by nasze przyrosty w drugim półroczu były niższe niż w pierwszym _ - powiedział na konferencji prasowej prezes Andrzej Sielski.

W pierwszej połowie roku przychody grupy wzrosły o 36 proc., do 64 mln zł z 47 mln zł przed rokiem. Zysk netto wyniósł 7,8 mln zł wobec 7,9 mln zł rok wcześniej. Spółka poinformowała, że po oczyszczeniu zysku netto z 2010 roku z jednorazowych zdarzeń (spółka wykazała 3,1 mln zł pozostałych przychodów operacyjnych z tytułu nabycia w I kwartale aktywów Rurgaz poniżej wartości godziwej), wzrost zysku rok do roku wyniósł 62 proc.

Przedstawiciele firmy oceniają, że realne jest dojście przez grupę do poziomu ok. 200 mln zł sprzedaży w przyszłym roku. Radpol planuje budowę nowego zakładu Rurgazu w Lublinie. Wybrany został już generalny wykonawca inwestycji.

_ - Ten zakład będzie lustrzanym odbiciem istniejącego, będzie więc generował podobne przychody, rzędu 50-60 mln zł. Po zakończeniu inwestycji sprzedaż w Lublinie będzie więc wynosić 100-120 mln zł _ - powiedział Sielski.

Wartość inwestycji to około 20 mln zł, przy czym połowa kwoty ma być objęta dotacjami unijnymi bądź kredytem technologicznym. W nowym zakładzie produkowane będą m.in. rury do gazu i nowoczesne rury antydyfuzyjne. Dzięki inwestycji rentowność produkcji w Lublinie wzrośnie z ok. 7 proc. obecnie do 10 proc.

Prezes zakłada, że efekty biznesowe uruchomienia fabryki będą widoczne już w pierwszym półroczu 2012 roku, natomiast w drugiej połowie przyszłego roku moce nowego zakładu będą wykorzystywane w ok. 70 proc.

Radpol zakłada dynamiczny wzrost eksportu w kolejnych okresach. W pierwszym półroczu sprzedaż zagraniczna stanowiła ponad 15 proc. przychodów i wyniosła 9,7 mln zł. Przyszły wzrost ma wynikać również z kierowania części produkcji nowego zakładu Rurgazu na rynki zagraniczne. Obecnie sprzedaż Rurgazu w 100 proc. realizowana jest w kraju.

Spółka cały czas bacznie obserwuje rynek pod kątem akwizycji. Prowadzone są rozmowy w tej sprawie z kilkoma spółkami. Radpol jest zainteresowany zarówno podmiotami mniejszymi, jak i większymi. Spółka nie planuje jednak przeprowadzać emisji nowych akcji w celu sfinansowania ewentualnej transakcji. Przedstawiciele firmy oceniają, że wystarczą środki własne i kredyt.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)