Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
30.10.2018 11:45

Rząd przyjął dokument 'Polityka społeczna wobec osób starszych 2030'

Rada Ministrów przyjęła dokument "Polityka społeczna wobec osób starszych 2030", który pozwoli m.in. na wprowadzenie rozwiązań zmniejszających skalę zależności niesamodzielnych osób starszych od innych, poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Polityka społeczna wobec osób starszych 2030" uwzględnia szczegółowe rozwiązania we wszystkich najważniejszych sferach życia osób starszych, m.in. w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia, przeciwdziałania samotności, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także dostosowania infrastruktury do potrzeb i możliwości takich osób" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że w dokumencie po raz pierwszy zostały uwzględnione potrzeby niesamodzielnych osób starszych.

"Pozwoli to na wprowadzenie rozwiązań zmniejszających skalę zależności niesamodzielnych osób starszych od innych, a także szeregu ułatwień w dostępie do usług wzmacniających samodzielność" - czytamy dalej.

Resort podkreśla, że stworzenie kompleksowego programu w zakresie polityki senioralnej i osób starszych ma na celu usystematyzowanie i usprawnienie działań instytucji publicznych na rzecz osób starszych w Polsce. Rozwiązania te przyczynią się także do znacznej poprawy jakości życia osób starszych przy zachowaniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa i jak najdłuższej samodzielności.

Dokument stanowi historyczne opracowanie, bowiem wszystkie obowiązujące do tej pory programy na temat polityki senioralnej miały charakter ramowy, podano także.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz