Notowania

technologie
23.01.2017 08:52

Sąd wyznaczył rozprawę z wniosku ARP o ogłoszenie upadłości Hawe na 7 marca

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawski sąd wyznaczył termin rozprawy z wniosku Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) o ogłoszenie upadłości Hawe na 7 marca, podała spółka.

"Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych wyznaczył na dzień 7 marca 2017 r. termin rozprawy z wniosku Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z udziałem Hawe S.A. o ogłoszenie upadłości" - czytamy w komunikacie.

W lipcu ub.r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki. ARP uznało wówczas, że z ustnego uzasadnienie decyzji sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego w Hawe wynika, że jedynym możliwym sposobem, który ochroniłby interesy wierzycieli tej spółki jest ogłoszenie jej upadłości.

Wcześniej zarządca Hawe w restrukturyzacji złożył wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego, ponieważ uznał, że podane przez dłużnika źródła finansowania układu oraz kosztów postępowania sanacyjnego były nierealne.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz