Notowania

technologie
13.12.2016 11:57

Sage planuje zainwestować do 40 mln zł w Polsce do 2019 r. m.in. w centrum R&D

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 13.12.2016 (ISBnews) - Sage planuje zainwestowanie łącznie ponad 40 mln zł w Polsce do 2019 roku w rozwój swoich produktów i nowe centrum badawczo-rozwojowe, poinformował dyrektor Piotr Ciski.

"Inwestujemy 11 mln zł w 2016-2017, szczególnie na rozwój systemu Symfonia. To największa inwestycja naszej firmy w regionie, a konkurowaliśmy o inwestycje chociażby z rynkiem niemieckim, czy szwajcarskim. Ponadto chcemy zainwestować łącznie do 30 mln w ciągu trzech kolejnych lat" - powiedział Ciski na spotkaniu z dziennikarzami.

Zapowiedział podwojenie liczby pracowników R&D w Polsce docelowo do 100 programistów, obok dodatkowej współpracy z podwykonawcami. "Pierwsza nasza inwestycja to lokalne produkty, co jest odpowiedzią na trend oczekiwań przedsiębiorców w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu w kwestiach prawno-podatkowych" - dodał dyrektor.

Kolejną inwestycją będzie nowe centum badawczo-rozwojowe Sage w Polsce. "Trwają analizy 3 lokalizacji (Warszawa, Łódź, Aglomeracja Śląska) dla centrum, które będzie zatrudniać kolejnych 50-60 specjalistów skoncentrowanych na technologiach globalnych" - wskazał Ciski.

Kolejna inwestycja to rozwój systemu Sage X3. Jest to system globalny, nad którym obecnie w Polsce pracuje 20 osób w Bytomiu, a docelowo ekipa ma wzrosnąć do 30 osób.

"System do zarządzania wieloma legislacjami, pozwalający na połączenie zarządzania w jednym systemie, cieszy się coraz większą popularnością" - stwierdził dyrektor Sage w Polsce.

Podsumowując bieżący rok, Ciski wskazał, że jest "najlepszy rok od roku 'vatowskiego'".

"Zanotowaliśmy 11% wzrostu przychodów i 21% wzrostu przychodów odnawialnych, czyli abonamentowych, podczas gdy dynamika polskiego rynku systemów ERP dla MSP szacowana jest na ok. 4,6%. Rośniemy więc dwa razy szybciej od rynku dzięki rozwojowi nowych produktów (np. Sage e-audytor) i pozyskiwaniu nowych klientów. Dynamika sprzedaży do całkowicie nowych klientów sięga 29%. Jest nadal miejsce na rynku na innowacje w związku z chociażby dynamiką zmian prawa" - wskazał Ciski.

Podkreślił ponadto plan systematycznego zwiększania udziału w segmentach systemów kadrowych i finansowo-księgowych. "Chcemy być numerem 1 w Polsce w obu segmentach według obrotów" - zapowiedział dyrektor.

Sage jest czołowym producentem systemów finansowo - księgowych i kadrowo - płacowych na świecie.

(ISBnews)

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz