Notowania

technologie
16.04.2018 10:17

Senetic: Stabilizacja rynku chmurowego w 2018 r. w Polsce po silnych wzrostach

Warszawa, 16.04.2018 (ISBnews) -  W Polsce oczekiwana jest stabilizacja rynku chmurowego w 2018 roku, po większych niż zakładano wcześniej wzrostach, uważa cloud sales director z firmy Senetic Daniel Kaczmarczyk. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Stabilizacja rynku chmurowego jest zauważalna również na polskim rynku, jednak mimo zmian na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, przedsiębiorcy nadal podchodzą do niego z pewną ostrożnością. Właśnie dlatego rolą dostawcy jest nie tylko sprzedaż, ale przede wszystkim edukacja, uświadamianie firm, ile mogą zyskać dzięki chmurze i fachowe wsparcie" - powiedział ISBnews Kaczmarczyk.

Jego zdaniem, na stabilizację tempa wzrostu przychodów z chmury publicznej wskazują m.in. w ostatnim raporcie analitycy z instytutu Gartnera, którzy uważają, że ma na to wpłynąć zarówno ich upowszechnienie, jak i postępująca dojrzałość wśród innych rozwiązań IT. W skali globalnej oczekuje się jednak, że tym roku usługi w chmurze publicznej wzrosną o 21,4% osiągając wartość 186,4 mld dolarów.

"Coraz więcej firm decyduje się na chmurę. Model usługowy pozwala na dostęp do najnowszych rozwiązań firmom, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić. Usługa eliminuje problem wyposażenia i utrzymania serwerowni oraz zastępuje koszty stałe zmiennymi" - podkreślił Kaczmarczyk.

Dodał, że Senetic, obserwując potrzeby rynku wprowadził usługę "support 24/7/365", dzięki któremu klient w każdej chwili może liczyć na specjalistyczną pomoc.

Według niego, warto m.in. zwrócić uwagę na dane dotyczące segmentu IaaS (Infrastructure as a Service), który według prognoz Gartnera ma osiągnąć poziom 40,8 mld USD w tym roku, co oznacza wzrost o 35,9% r/r. Z kolei na rynku SaaS, który pozostanie największym segmentem rynku usług w chmurze oczekiwany jest wzrost przychodów o 22,2% do 73,6 mld USD w 2018 r.

Senetic rozpoczął działalność w 2009 r., notując 7 mln zł przychodów. Obecnie osiąga około 250 mln zł obrotu rocznie. Ma ponad 70 tys. produktów w ofercie, które sprzedaje do 94 krajów na całym świecie. Senetic posiada 24 spółki zagraniczne i intensywnie pracuje nad uruchomieniem kolejnych.

Marek Knitter

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz