Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street analizuje sondaże wyborcze i czeka na ważne dane

1
Podziel się:

W tym tygodniu na rynkach dominuje niepewność spowodowana obawami o wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Wall Street analizuje sondaże wyborcze i czeka na ważne dane
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rynki analizują nowe sondaże z kampanii prezydenckiej oraz dane makro z gospodarki USA.

Przez większą część sesji na giełdach zmiany były minimalne, ale w końcówce notowań do głosu ponownie doszli sprzedający. Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial spadł o 0,16 proc. do 17 930,67 pkt., Nasdaq Composite zniżkował o 0,92 proc. do 5058,41 pkt., a S&P spadł o 0,44 proc. do 2088,66 pkt.

Zobacz, jak wyglądała czwartkowa sesja na Wall Street

W tym tygodniu na rynkach dominuje niepewność spowodowana obawami o wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy złapali w czwartek oddech w reakcji na doniesienia z kampanii wyborczej w USA. Dwa nowe sondaże wskazują na przewagę Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu.

Rynki czekają jrównież na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogą utwierdzić oczekiwania na wzrost kosztu pieniądza w USA jeszcze w tym roku. Konsensus Bloomberga zakłada wzrost liczby nowo utworzonych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w październiku o 175 tys.

W czwartek inwestorzy z USA poznali liczne dane makro. In minus rynek zaskoczył indeks aktywności w usługach ISM za październik, który wyniósł 54,8 pkt. To mniej w stosunku do oczekiwań i w dół wobec odczytu z września.

Wzrosła natomiast wydajność pracowników w sektorach pozarolniczych wzrosła w USA w trzeci kwartale. Zwyżka miała wartość 3,1 proc., czyli wyraźnie powyżej oczekiwań.

Liczba zapowiadanych zwolnień w USA w październiku znalazła się na najniższym od 5 miesięcy poziomie.Z kolei zamówienia przemyśle USA wzrosły we wrześniu w ujęciu miesięcznym, a dane za sierpień zrewidowano w górę.

Rynek poznał również cotygodniowy odczyt z rynku pracy. Wynika z niego, że liczba nowych bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w Stanach była najwyższa od 3 miesięcy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Etermit needs...
6 lat temu
[QUOTE] Wall Street analizuje sondaże wyborcze [/QUOTE] na Wall Street kupuje się i sprzedaje akcje a nie dokonuje analiz sondaży!