Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trwa sezon wyników na Wall Street. Raporty pokazał już McDonald's i Microsoft

1
Podziel się:

Spośród firm notowanych w indeksie S&P500, które opublikowały już swoje raporty finansowe, 80 procent odnotowało wyższy od oczekiwań zysk.

Trwa sezon wyników na Wall Street. Raporty pokazał już McDonald's i Microsoft
(AFP PHOTO/Stan HONDA)
bEEnETyt

Wall Street zakończyła ubiegły tydzień niewielkimi zmianami. W centrum uwagi inwestorów były wyniki kwartalne spółek oraz wypowiedzi członków Fed. Spośród firm notowanych w indeksie S&P500, które opublikowały już swoje raporty finansowe, 80 procent odnotowało wyższy zysk od oczekiwań.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,09 proc. i wyniósł 18.145,71 pkt., S&P 500 spadł o 0,01 proc. i wyniósł 2.141,16 pkt., a Nasdaq Composite zwyżkował o 0,30 proc. do 5 257,40 pkt. Wśród największych spółek najbardziej traciły IBM, Travelers i Verizon. Zyskiwały McDonald's i Microsoft.

W USA trwa sezon publikacji wyników finansowych spółek za trzeci kwartał 2016 roku. Wśród 116 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały raporty, 78,4 proc. pozytywnie zaskoczyło rynek zyskiem netto, a ok. 50 proc. przychodami.

bEEnETyv

Zobacz, jak wyglądała piątkowa sesja na Wall Street

W czwartek po sesji wyniki kwartalne opublikował Microsoft. Przychody giganta IT za pierwszy kwartał roku rozliczeniowego były lepsze od oczekiwań.

W piątek wyniki podał General Electric - zysk na akcję amerykańskiego producenta w trzecim kwartale był powyżej oczekiwań, jednak przychody rozczarowały, a spółka obniżyła prognozy wyniku na cały 2016 roku.

Inwestorzy poznali również wyniki finansowe McDonald's. Wzrost sprzedaży sieci fast foodów w ostatnim kwartale był znacznie wyższy od oczekiwań.

bEEnETyB

Honeywell, amerykański koncern przemysłowy, nie zaskoczył wynikami kwartalnymi, gdyż potwierdziły one konsensus rynkowy.

Daimler, niemiecki producent samochodów, odnotował 10-proc. wzrost zysków w trzecim kwartale dzięki zwiększonemu popytowi na luksusowe auta marki Mercedes-Benz.

British American Tobacco ogłosiło, że chce przejąć innego producenta wyrobów tytoniowych, Reynolds American Inc., tym samym tworząc największą notowaną na giełdzie spółkę w branży.

Inwestorzy z uwagą śledzą wypowiedzi członków Fed, szukając w nich wskazówek w sprawie podwyżki stóp procentowych przez bank. W minionym tygodniu wypowiedziało się już kilku przedstawicieli FOMC - Stanley Fischer, Robert S. Kaplan i William Dudley. Wszyscy zasygnalizowali możliwą podwyżkę stóp procentowych do końca roku.

bEEnETyC

Wyceniane przez kontrakty terminowe na stopę Fed prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w listopadzie wynosi 17,1 proc., a w grudniu 69,2 proc. - wynika z wyliczeń Bloomberga.

bEEnETyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
J
5 lata temu
W co inwestować, by zarabiać? - artykuł: http://lotdocelu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141:w-co-inwestowac&catid=38:finanse