Notowania

Snapchat na giełdowym dnie. Nadzieja w starszych użytkownikach

- Przyśpieszony redesign Snapchata rozwiązał jedne problemy, ale stworzył wiele innych - przyznał szef Snapchata. Nadszedł czas na przyciągnięcie starszych użytkowników. Inaczej może zabraknąć pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Prezes Evan Spiegel kończy z ideą serwisu dla młodzieży. Nie spinało się to finansowo

Przychody rosną powoli, za to straty nie maleją - taka jest historia finansowa Snapchat Inc., właściciela jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, który szczególnie upodobali sobie młodzi internauci. W ubiegłym roku spółka straciła 3,5 mld dol., a w tym roku kwartalne straty nie schodzą poniżej 350 mln dol. Żeby jeszcze przychody jakoś dynamicznie szły w górę.

Te w finansowym drugim kwartale roku, który dla Snapchata kończy się w sierpniu wzrosły do 262 mln dol. To o 30 mln dol. więcej niż w kwartale pierwszym, ale o 23 mln dol. mniej niż w czwartym kwartale ubiegłego roku. Na nadrobienie gigantycznych strat się nie zanosi.

Notowania akcji Snapchat Inc.

Zobacz też: Snapchat testuje nową funkcję

To nie jest może wiadomość, która załamałaby kursem giełdowym, gdyby jeszcze spółka pokazała, że zyski może nie dziś, ale na pewno jutro, albo pojutrze, czyli gdyby liczba użytkowników szła mocno w górę. A w drugim kwartale po raz pierwszy w historii serwis raportował spadek liczby użytkowników. Było ich 188 mln na koniec sierpnia, w porównaniu z 191 mln trzy miesiące wcześniej.

Na koncie spółki jest jeszcze 393 mln dol. środków pieniężnych i 1,2 mld dol. w inwestycjach krótkoterminowych. Przy ostatnich stratach i nawet utrzymaniu liczby użytkowników starczy może na pięć kwartałów.

Już w sierpniu zarząd Snapchata przyznawał, że za spadek liczby użytkowników odpowiada redesign strony. Od momentu opublikowania danych za drugi kwartał akcje Snapchata spadły o 40 proc. do 7 dol. we wtorek. To rynkowe dno dla akcji spółki.

Wartość rynkowa Snapchata zeszła poniżej 10 mld dol. Przypomnijmy, że w momencie debiutu w marcu 2017 doszła do 34 mld dol., a pierwsze notowanie skończyło się wzrostem o 40 proc. do 24 dol. za akcję.

Nadzieja w starszych użytkownikach

Nadzieja wróciła dopiero we wtorkowy wieczór 9 października, już po zamknięciu notowań na Wall Street. Serwis online Cheddar dotarł do notki Evan'a Spiegel'a, prezesa Snapchata, datowanej na 26 września. Pisze, że ma zamiar uzyskać pełną rentowność serwisu do 2019 roku.

Zmieniają się priorytety - teraz serwis ma zamiar przyciągnąć starszych użytkowników, zwiększyć liczbę aktywnych reklamodawców oraz lepiej obsługiwać użytkowników z rynków wschodzących poprzez redesign aplikacji pod Androida. Spółka nie potwierdziła jeszcze tych planów oficjalnie, ale w notowaniach pozagiełdowych kurs wzrósł do 8,10 dol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wall street, snapchat, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

PawelA czy to kogos wogole dziwi???!! Stwozyli jakas durna alikacje nikomu do niczego niepotrzebna, rozdymali firme do poziomu niemozliwego a treaz sie … Czytaj całość

10-10-2018

mesTo giełda jest dnem a nie firma. Gdyby snapchat nie był notowany na złodziejskim parkiecie wszystko byłoby ok i święciłby rekordy wartości.

10-10-2018

ZQWProblem tkwi w tym, że stopy procentowe są znacznie zaniżone przez banki centralne. Różnego typu fundusze np. emerytalne poszukują alternatywnych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)