Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Solorz-Żak rozmawia o kupnie Polkomtela

0
Podziel się:

W grę wchodzi wspólna inwestycja z dużymi funduszami inwestycyjnymi.

Solorz-Żak rozmawia o kupnie Polkomtela
(PAP/Wojciech Szabelski)

Zygmunt Solorz-Żak prowadzi rozmowy z dużymi funduszami inwestycyjnymi na temat wspólnej inwestycji w operatora telefonii komórkowej Polkomtel, wynika z wypowiedzi biznesmena. Solorz-Żak zaznaczył jednak, że nie ma na razie oferty kupna udziałów operatora sieci Plus.

_ - Jeżeli będzie jakakolwiek propozycja, to ją przeanalizujemy. Na dziś nie jesteśmy w stanie udźwignąć takiej transakcji sami _ - powiedział Solorz-Żak. Podkreślił, że oferty zakupu akcji Polkomtela nie otrzymał.

Wiceprezes firmy Trigon, która doradza Solorzowi, Tomasz Rewera poinformował, że są prowadzone rozmowy z _ takimi partnerami, którzy coś wniosą i są w stanie udźwignąć taką transakcję _.

W ub. tygodniu prezes PKN Orlen Jacek Krawiec jako „dosyć spore" oceniał wstępne zainteresowanie potencjalnych nabywców kupnem akcji Polkomtela. Krawiec informował wówczas, że przez Świętami sprzedajacy planują rozesłanie memorandum informacyjnego do inwestorów. Składania ofert spodziewają się oni w I kw. 2011 roku.

Wcześniej inny akcjonariusz Polkomtela – KGHM (obie spółki posiadają po 24,39% akcji operatora) – informował niedawno, że spodziewa się sprzedaży walorów operatora do końca I połowy 2011 roku.

W połowie listopada akcjonariusze spółki Polkomtel podjęli decyzję o przystąpieniu do procesu wspólnej sprzedaży 100 proc. akcji spółki w transakcji prywatnej. Na rynek ma trafić 100 proc. akcji operatora, po tym jak udział w transakcji zadeklarował Vodafone. Potencjalni oferenci to zarówno inwestorzy branżowi, strategiczni, jak i finansowi, fundusze inwestycyjne.

Wcześniej Krawiec mówił, że benchmarkiem dla przygotowywanej transakcji będzie wycena z 2008 roku, kiedy duński TDC sprzedał 19,61 proc. akcji spółki pozostałym udziałowcom. Według ówczesnej ceny, wartość 100 proc. akcji Polkomtela wyniosła ok. 3,6 mld euro.

Polscy akcjonariusze Polkomtela to - oprócz KGHM i PKN Orlen - Polska Grupa Energetyczna z 21,85 proc. akcji i Węglokoks z 4,98 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)