Notowania

pgn
21.01.2015 20:58

Spółka z Grupy PGNiG ma nową koncesję na Morzu Norweskim

Partnerzy koncesyjni mają dwa lata na wykonanie stosownych analiz geologicznych i geofizycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

PGNiG Upstream International otrzymała 40 procent udziałów jako operator w koncesji PL 799 zlokalizowanej na Morzu Norweskim - podał PGNiG.

Partnerami PGNiG UI na nowej koncesji zostały firmy Statoil Petroleum AS, VNG Norge AS oraz Explora Petroleum AS, które otrzymały po 20 procent udziałów każda.

_ Partnerzy koncesyjni mają dwa lata na wykonanie stosownych analiz geologicznych i geofizycznych, których celem będzie dokładne oszacowanie potencjału naftowego obszaru koncesji. W okresie tym zostanie podjęta decyzja o odwierceniu otworu poszukiwawczego lub zwolnieniu koncesji bez wierceń (drill or drop decision) _ - czytamy.

Koncesja PL799 znajduje się w niewielkiej odległości od złoża Skarv będącego w produkcji od końca 2012 roku oraz złoża Snadd znajdującego się w fazie planowania zagospodarowania. W obydwu złożach udziały posiada PGNiG UI.

W chwili obecnej PGNiG UI posiada udziały w 17 koncesjach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym na Morzu Północnym, Morzu Norweskim oraz Morzu Barentsa.

W portfelu koncesji PGNiG UI znajdują się koncesje obejmujące udziały w czterech złożach produkcyjnych – Skarv, Vilje, Vale i Morvin, w dwóch złożach będących w fazie zagospodarowania – Snadd i Gina Krog oraz ośmiu koncesjach poszukiwawczych.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz