Notowania

giełda
06.11.2017 18:12

Spółka zal. Mennicy odwołała się od decyzji o 188,98 mln zł zaległego podatku

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 06.11.2017 (ISBnews) - Mennica Metale Szlachetne (MMSZ), spółka zależna Mennicy Polskiej, wniosła do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie odwołanie od decyzji Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, określającej obowiązek uiszczenia zaległości podatkowej za niektóre miesiące 2012 r. w kwocie 188,98 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, podała Mennica.

"Przedmiotowa decyzja została zaskarżona w całości, w oparciu o zarzuty naruszenia zarówno przepisów postępowania, jak i przepisów prawa materialnego, które miały istotny wpływ na wynik sprawy, bowiem Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie:

  1. stwierdził zawyżenie przez MMSZ podatku naliczonego o łączną kwotę 188 983 796,65 zł, twierdząc że faktury VAT otrzymane przez MMSZ od wybranych kontrahentów, potwierdzające dokonanie przez MMSZ zakupów towarów, nie mogły stanowić podstawy obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w nich wskazany, a tym samym że wskazana wyżej kwota w ocenie Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie nie podlegała zwrotowi na rzecz MMSZ,
  1. w związku z powyższym nałożył na MMSZ obowiązek uiszczenia zaległości podatkowej we wskazanej kwocie 188 983 796,65 zł wraz z odsetkami za zwłokę" - czytamy w komunikacie.

MMSZ wniosła w odwołaniu o uchylenie decyzji w całości i umorzenie postępowania w sprawie, podano także.

Wydana decyzja nie ma wpływu na księgi finansowe grupy kapitałowej Mennicy Polskiej, w związku z wyłączeniem MMSZ z konsolidacji, przypomniano.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz