Notowania

chemia
29.04.2016 09:42

Spółka zal. PCC Rokita na Białorusi może zostać uznana za niewypłacalną

Podziel się
Dodaj komentarz

W sprawie spółki PCC Prodex Bel Ltd z siedzibą w Mińsku na Białorusi, która jest pośrednio zależnej od PCC Rokita (jednostka nieskonsolidowana) został złożony wniosek o uznanie jej za niewypłacalną, poinformowała PCC Rokita.

"Wniosek o uznanie spółki za niewypłacalną został złożony do Sądu Ekonomicznego w Mińsku w dniu 27 kwietnia 2016 r. przez likwidatora Aleksandra Pietruszenko" - czytamy w komunikacie.

Uznanie za niewypłacalną spółki PCC Prodex Bel Ltd nie będzie miało znaczącego wpływu na sytuację finansową PCC Rokita, jak również na sytuację jej jednostek zależnych, podano także.

"Spółka PCC Prodex Bel Ltd w 2015 roku wygenerowała przychody na poziomie ok. 160 tys. w przeliczeniu na złote" - czytamy w komunikacie.

Spółka PCC Prodex Bel Ltd została założona w 2012 r. w Mińsku. Celem powołania spółki było prowadzenie działalności w zakresie produkcji i sprzedaży jedno- i dwukomponentowych systemów poliuretanowych. Spółka planowała wejście na nowe rynki wschodnie. Spółka jest w likwidacji, podano także.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz