Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka zależna PGE ma zadebiutować na GPW w IV kwartale

0
Podziel się

Spółka będzie już wtedy dysponowała mocą 100 MW w odnawialnych źródłach energii (OZE).

Spółka zależna PGE ma zadebiutować na GPW w IV kwartale
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEivfsiJ

Polska Grupa Energetyczna (PGE)
liczy, że pierwotna oferta publiczna jej spółki zależnej PGE Energia Odnawialna, złożona wyłącznie z akcji nowej emisji, odbędzie się w IV kw. 2011 roku, a spółka będzie już wtedy dysponowała mocą 100 MW w odnawialnych źródłach energii (OZE).

- _ Planujemy debiut giełdowy w czwartym kwartale 2011 roku _ – powiedział wiceprezes zarządu PGE i jednocześnie członek zarządu PGE EO Marek Szostek na konferencji dotyczącej wyników PGE. Przypomniał, że będzie to tylko emisja nowych akcji.

Prezes PGE Tomasz Zadroga podkreślił, że w momencie debiutu PGE EO powinna mieć bogate portfolio. _ - Zamierzamy już w tym roku posiadać farmy wiatrowe o mocy 100 MW wobec 30 MW posiadanych obecnie _ – doprecyzował Szostek. Zapowiedział też, że w 2012 roku PGE EO zamierza pozyskać jeszcze 150-200 MW mocy w farmach wiatrowych, a z innych OZE, realizuje projekt elektrowni wodnej w Oławie i analizuje 5 projektów biogazowych.

bEivfsiL

Obecnie PGE EO pracuje nad projektami deweloperskimi i akwizycyjnymi, a w ciągu najbliższych tygodni ma być gotowa strategia inwestycyjna tej spółki.

Na początku 2011 roku PGE podawała, że oferta publiczna PGE EO odbędzie się pod koniec tego roku. Wcześniej PGE informowała, że po transakcji chce zachować kontrolę nad PGE Energia Odnawialna.

bEivfsiR
bEivfsjm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)