Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółki thyssenkrupp i Kongsberg D&A złożyły do UOKiK wniosek dot. nowej spółki

0
Podziel się
Spółki thyssenkrupp i Kongsberg D&A złożyły do UOKiK wniosek dot. nowej spółki
bErgGvuJ

Niemieckie firmy: Marine Systems oraz Atlas Elektronik, będące spółkami zależnymi thyssenkrupp Technologies Beteiligungen oraz norweska Kongsberg Defence & Aerospace złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy (którego firma nie została jeszcze ustalona) z siedzibą w Kongsberg, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 21 czerwca, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy (którego firma nie została jeszcze ustalona), norweskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kongsberg, Norwegia (JVC) z jednej strony przez thyssenkrupp Marine Systems GmbH z siedzibą w Kiel, Niemcy (tkMS) oraz Atlas Elektronik GmbH z siedzibą w Bremen, Niemcy (Atlas), będące spółkami zależnymi thyssenkrupp Technologies Beteiligungen GmbH z siedzibą w Essen, Niemcy (tkTB) oraz z drugiej strony przez Kongsberg Defence & Aerospace AS z siedzibą w Kongsberg, Norwegia (KDA)"- czytamy w komunikacie.

bErgGvuL

W skład KDA wchodzą dwie jednostki organizacyjne, które są dostawcą zdalnie obsługiwanych stanowisk ogniowych, oraz dostawcą systemów zarządzania walką dla różnego rodzaju jednostek bojowych, a także systemów łączności wojskowej. W ramach tkMS funkcjonują trzy działy: okrętów podwodnych, okrętów nawodnych i usług (w tym konserwacja i utrzymanie okrętów podwodnych i nadwodnych). Atlas zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów elektronicznych wykorzystywanych na jednostkach morskich, podano także.

bErgGvvm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)