Notowania

technologie
27.07.2016 09:27

Spółki zależne Midven rozszerzą działalność o produkcję gier mobilnych

Podziel się
Dodaj komentarz

Mizaco, spółka z grupy kapitałowej Midven rozszerzy portfolio o produkcję i projektowanie gier na urządzenia mobilne, podała grupa. Inna spółka zależna - Dansk Soft - utworzy dział zajmujący się realizacją gier na zlecenie klientów w segmencie "real world data".

"Mizaco zebrało bardzo dużo doświadczeń jeśli chodzi o rozwiązania i oprogramowanie mobilne dla firm, stąd dla rynku nie powinno być zaskoczeniem, że spółka będzie chciała to wykorzystać wchodząc w bardzo perspektywiczną branżę gier mobilnych. Mizaco ma potencjał, by zająć istotne miejsce nie tylko wśród podwykonawców, pracujących dla deweloperów gier, ale również w zakresie tworzenia własnych produkcji" - powiedział prezes Midven Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Dansk Soft będzie realizować projekt B2B skierowany do producentów gier i skupi się na przygotowaniu gier mobilnych dla deweloperów zewnętrznych oraz własnych produkcjach. Będzie również ściśle współpracowało z Mizaco, by osiągnąć jak najwięcej synergii w nowej dla Grupy Midven branży.

"Dansk Soft jest w trakcie zwiększenia zatrudnienia i kompletowaniu optymalnego składu zespołu programistów i obecnie poszukuje również pracowników z doświadczeniem w tworzeniu gier. Wejście w nowy segment oczywiście nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych usług, które firma świadczy na europejskim rynku" - dodał prezes Midven.

Mizaco rozpoczęła już prace koncepcyjne nad własnymi produkcjami, które będzie chciała realizować w przyszłości. Zespół spółki, który będzie odpowiadał za produkcje gier mobilnych, chce skoncentrować się oprócz standardowych tytułów, także na grach wykorzystujących rozwiązania "real world data". Midven liczy również na synergie dotyczące cyfrowej rozrywki dzięki współpracy Mizaco z Dansk Soft.

"Podstawą działania Mizaco będą gry mobilne, na które rynek systematycznie rośnie. Z kolei Dank Soft dysponując zespołem programistów może być wsparciem dla realizacji tej strategii, ale ma też ambicje bycia samodzielnym wydawcą gier. Dysponując odpowiednimi narzędziami, takimi jak aplikacje dedykowane produkcji gier mobilnych oba podmioty mogą z powodzeniem zaistnieć na światowym rynku rozrywki mobilnej" - podsumował Zając.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. Spółka zamierza w dalszym ciągu angażować się kapitałowo pośrednio lub bezpośrednio w przedsięwzięcia oraz spółki technologiczne z obszarów marketplace i aplikacji stanowiących synergię z paczkomatami InPost. Aktualnie w portfolio Midven znajdują się m.in. Parcel Technik SA, Dansk Soft Sp. z o.o., a także fundusz InQubit Sp. z o.o., realizowany wspólnie z giełdowym Integer.pl S.A.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2016

tomaszCzas pokaże co osiągną na nieznanym sobie rynku oprogramowań dedykowanych dla poszczególnych grup docelowych. Niewiele aplikacji internetowych osiąga … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)