Notowania

transport
10.05.2018 08:25

Sprzedaż BAH wzrosła o 25% r/r do 283 samochodów w kwietniu

British Automotive Holding (BAH) sprzedał 283 samochody Jaguar Land Rover w kwietniu br. (czyli o ok. 25% więcej r/r), w tym 56 marki Range Rover Velar, podała spółka. Od początku roku liczba sprzedanych aut ukształtowała się na poziomie 1 111 sztuk i była wyższa o ok. 33% r/r. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Giełdowy importer i dystrybutor samochodów Jaguar i Land Rover zaliczył rekordowy kwiecień. Spółka osiągnęła w tym okresie wolumen sprzedaży importerskiej na poziomie 283 aut (+25% r/r). To kolejny bardzo udany miesiąc dla BAP - od początku bieżącego roku firma przekazała klientom już 1 111 samochodów, co oznacza wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. o ponad 33%" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu nabywców znalazło 121 samochodów marki Jaguar i 162 marki Land Rover. Najlepiej sprzedającym się samochodem w tym okresie był Range Rover Velar (56 szt.). Co warte odnotowanie, model ten stał się tym samym najpopularniejszym autem w gamie JLR - od początku roku do dilerów trafiło 227 sztuk tego spektakularnego pojazdu, podano także.

Jeśli chodzi o portfolio Jaguarów, to kolejny miesiąc z rzędu najchętniej kupowanym modelem był F-Pace, którego sprzedano 35 sztuk, a od początku 2018 r. aż 209 egzemplarzy.

Wartość sprzedaży netto samochodów sprzedanych do dealerów spoza Grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z Grupy do klienta finalnego wyniosła w kwietniu 58 mln zł, a narastająco po 4 miesiącach 227 mln zł (+20% r/r).

"Dostrzegamy wciąż rosnący popyt na oferowane przez nas samochody JLR. Wyniki sprzedażowe w tym roku pokazują, że nasz optymizm, jeśli chodzi o możliwości dynamicznego zwiększanie wolumenu, jest zasadny. Sprzyjają nam zarówno czynniki rynkowe, jak i przemyślana strategia rozwoju portfolio produktów właściciela marek. Liczymy na dobry odbiór pierwszego w pełni elektrycznego modelu Jaguar I-Pace, który lada dzień zadebiutuje w salonach. W tym roku dostępne będą również flagowe modele Land Rover po gruntownym stylistycznym i technologicznym face-liftingu: Range Rover Sport i Range Rover, w tym w wersji PHEV (plug-in hybrid)" - skomentował wiceprezes Arkadiusz Miętkiewicz.

"Tegoroczną sprzedaż wesprze jeszcze nowy showroom w Warszawie, który wkrótce zostanie otwarty przy ul. Wawelskiej. Jednocześnie kontynuujemy prace nad rozwojem programu 'Approved', czyli oferty samochodów używanych z gwarancją" - dodał wiceprezes BAH zarządzający siecią dilerską.Arkadiusz Rutkowski.

Rutkowski powiedział też, że powiększanie sieci salonów w kluczowych ośrodkach miejskich w całej Polsce oferujących jednocześnie obsługę serwisową zarówno w zakresie napraw mechanicznych jak i blacharsko-lakierniczych umożliwi spółce pełniejsze wykorzystanie potencjału sprzedażowego i wypracowanie dodatkowej marży.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. generalnym importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz