Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Sprzedaż Enei Francuzom jest ryzykowna"

0
Podziel się:

Tak twierdzi Waldemar Pawlak, przyznając jednocześnie, że w prywatyzacji Lotosu mogą wziąć udział Rosjanie.

"Sprzedaż Enei Francuzom jest ryzykowna"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tak twierdzi Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Jednocześnie przyznał, że w prywatyzacji Lotosu mogą wziąć udział Rosjanie.

Pawlak powiedział w Radiowej Trójce, że nie jest przeciwny sprzedaży Lotosu Rosjanom, ale nie popiera sprzedaży rafinerii jako strategicznego sektora w ogóle.

Jak podkreślił, obecnie niepokoi też sprawa sprzedaży Francuzom ENEI - przedsiębiorstwa branży elektroenergetycznej. - _ Sprzedaż ENEI francuskiej firmie jest dużo groźniejsze _ - powiedział. Pawlak zaznaczył, że terytorium na którym działa ENEA jest taka jak cała Austria. - _ To tak jakby cała Austria sprzedała swoją energetykę do innego państwa _ - stwierdził Waldemar Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Wczoraj premier Donald Tusk odwiedził Lotos w Gdańsku, gdzie zakończono wart 5,5 mld zł program rozbudowy rafinerii. Nie wykluczył, że w prywatyzacji firmy mogą wziąć udział Rosjanie, ale zapowiedział, że zachowa w tej sprawie _ wystarczającą czujność _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t79101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lotos;dla;rosjan;pawlak;nie;bylo;mowy,214,0,703446.html) Lotos dla Rosjan? Pawlak: Nie było mowy Wicepremier zaprzeczył jakoby rozmawiał o sprzedaży rafinerii, gdy podpisywano umowę gazową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t19906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;inwestorzy;lotosu;na;przelomie;roku,198,0,802246.html) Grad: Inwestorzy Lotosu na przełomie roku Szef resortu skarbu poinformował, że może zrezygnować z wypłaty tegorocznej dywidendy dla dobra interesów finansowych koncernu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t80025.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;enei;czekaja;na;francuzow,97,0,800609.html) Prywatyzacja Enei, czekają na Francuzów Resort skarbu chce sfinalizować sprawę do końca marca. Z Electricit de France konkuruje Kulczyk Holding.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)