Notowania

Lotos
29.11.2011 09:53

Sprzedaż Grupy Lotos przekroczy 25 miliardów złotych?

Grupa Lotos podtrzymuje, że tegoroczna sprzedaż przekroczy 25 mld zł. Będzie to możliwe również w 2012 roku - powiedział prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grupa Lotos podtrzymuje, że tegoroczna sprzedaż przekroczy 25 mld zł. Będzie to możliwe również w 2012 roku - powiedział prezes spółki Paweł Olechnowicz *w radiu PiN*.

- _ Na dziś mogę śmiało mówić, że ten poziom przychodów (powyżej 25 mld zł) zostanie osiągnięty _ - poinformował prezes. Zapytany o przyszły rok, odpowiedział: - _ przychody na pewno będą powyżej 20 mld zł, a myślę, że i powyżej 25 mld zł, nawet jeśli będą inne relacje, inna cena ropy i inny kurs waluty _.

Zapowiedział jednocześnie, że bieżący rok firma zakończy _ dobrym wynikiem _, choć - jak zaznaczył - papierowy wynik będzie obciążony przeszacowaniem kredytów. - _ Przez przeszacowanie kredytów, które mamy w dolarach, wynik finansowy papierowy nie wygląda najlepiej na dziś, ale liczę że na koniec roku złoty umocni się przynajmniej do poziomu z trzeciego kwartału. Wynik operacyjny na pewno będzie dobry _ - powiedział Olechnowicz.

Dodał, że przyszłoroczny budżet będzie trzymał koszty pod kontrolą w związku z kryzysem gospodarczym, który może przenieść się na polski rynek. - _ Pierwszy kwartał będzie okresem obserwacji, więc normalnie powinniśmy rozwijać firmę, nie inwestując za dużo i nie ponosząc większych kosztów. Po okresie kwartału będziemy mogli ocenić, co będzie w następnych trzech kwartałach _ - poinformował.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: Lotos, lts, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz