Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnity progozuje poziom przychodów i zysku

0
Podziel się:

Wcześniej prezes Sygnity informował, że ostatni kwartał roku obrotowego powinien być kolejnym kwartałem zakończonym z zyskiem netto.

Janusz R. Guy, prezes Sygnity
Janusz R. Guy, prezes Sygnity (Sygnity)
bEJqgrPF

Przychody Sygnity w 2013/14 powinny przekroczyć 0,5 mld zł. Ostatni kwartał roku spółka powinna zakończyć z zyskiem, jeśli nie pojawią się zdarzenia jednorazowe dotyczące lat wcześniejszych. Spółka analizuje temat kary ws. e-Podatków i obecnie nie wiadomo, czy będzie miała ona odzwierciedlenie w wynikach.

_ - Jeśli chodzi o rezultaty minionego roku to cały czas je analizujemy. Równolegle trwają uzgodnienia z audytorem. Miniony rok powinniśmy zakończyć z ponad 0,5 mld zł przychodów _ - powiedział prezes Sygnity Janusz R. Guy.

Sygnity zakończyło rok obrotowy 2013/14 z końcem września 2014 roku. Sygnity na początku września podało, że backlog grupy na cały rok ma wartość 491 mln zł.

bEJqgrPH

Wcześniej prezes Sygnity informowało, że ostatni kwartał roku obrotowego powinien być kolejnym kwartałem zakończonym z zyskiem netto.

_ - Zapowiadałem, że zakończymy czwarty kwartał z zyskiem netto i tak się stanie. Oczywiście, jeżeli nie pojawią się, co miało miejsce w przeszłości, jakieś one-offy dotyczące zdarzeń z lat ubiegłych. Będziemy to wiedzieli po konsultacji z audytorem. W tej chwili trudno o jednoznaczną deklarację _ - powiedział Guy.

Ministerstwo Finansów w minionym tygodniu poinformowało, że w związku z opóźnieniami w realizacji umowy na system e-Podatki naliczyło Sygnity 1,78 mln zł kary umownej. Spółka jeszcze nie wie, czy kara będzie miała wpływ na wyniki.

_ - Temat wysokości kary z MF będzie przez nas analizowany, ponieważ wymaga ustalenia jakiego okresu ona dotyczy i w jakiej powinna być wysokości. Ponieważ proces ustaleń trwa aktualnie nie wiemy, na który okres będzie odniesiona i czy w ogóle będzie odzwierciedlona w wynikach minionego roku _ - powiedział prezes.

bEJqgrPN

_ - Standardem rynkowym jest, że kontrakty realizowane w sektorze państwowym mają w umowach zapisy dotyczące kar umownych, które od jakiegoś czasu są egzekwowane. Stosownie do tego standardu, nasza umowa dotycząca realizacji kontraktu e-Podatki także takie zapisy zawiera. W związku z tym, również standardowo, firmy realizujące projekty w segmencie publicznym zawiązują rezerwy antycypujące tego rodzaju zdarzenia _ - dodał.

bEJqgrQi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)