Notowania

sgn
28.07.2015 10:33

Sygnity zrealizuje system informatyczny dla urzędów pracy

Wartość kontraktu to blisko 31 mln zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sygnity)
Janusz R. Guy, prezes Sygnity

Sygnity zawarło z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej umowę na utrzymanie i rozwój systemu teleinformatycznego Publicznych Służb Zatrudnienia. Wartość kontraktu to blisko 31 mln zł brutto.

System PSZ oferowany przez Sygnity to rozwiązanie wspierające pracowników urzędów pracy w zakresie obsługi klientów, zgłaszanych ofert pracy i szkoleń, analizy rynku pracy, poziomu i struktury bezrobocia, a także rozliczenia dofinansowań unijnych.

"Jest to rozwiązanie interoperacyjne umożliwiające wymianę danych zarówno z innymi aplikacjami funkcjonującymi w obszarze PSZ, jak również kompatybilne z systemami wykorzystywanymi przez inne resorty, czy podmioty, m.in.: urzędy skarbowe, GUS, ZUS, system PESEL, banki (płatności elektroniczne)" - czytamy w komunikacie.

Na system PSZ składają się aplikacje: Oprogramowanie SyriuszStd, Słowniki Centralne (SC), Zatrudnienie Cudzoziemców (ZC), wsparcie użytkowników systemu PSZ (w tym świadczenie usługi hot-line oraz udzielanie konsultacji, a także serwisowanie systemu), podano również.

"System Syriusz jest kontynuacją systemu SI PULS, stworzonego i wdrożonego przez Sygnity w 1999 r. w Powiatowych Urzędach Pracy oraz Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) w ramach projektu ALSO (finansowanego przez Bank Światowy). Powstał on na bazie ponad kilkunastoletniego doświadczenia Sygnity na rynku Publicznych Służb Zatrudnienia oraz współpracy z najlepszymi ekspertami, osobami współtworzącymi rozwiązania z ramienia MPiPS i Powiatowych Urzędów Pracy" - czytamy dalej.

- Wdrożenie systemu Syriusz i konsekwentny jego rozwój od momentu rozpoczęcia współpracy Sygnity z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej - trwającej niezmiennie od 1999 roku do dziś - to niewątpliwie duży sukces - powiedział prezes Sygnity Janusz R. Guy. - MPiPS to jeden z naszych najważniejszych klientów. Projekt od samego początku charakteryzował wysoki stopień kompleksowości. Dzięki wzajemnemu zaufaniu i partnerstwu powstał system, który dziś obsługuje jeden z najważniejszych urzędów w państwie. Na przykładzie tego wdrożenia doskonale widać jak ważne jest właściwe zaprojektowanie systemu informatycznego - dodaje Guy.

Umowa została zawarta na okres 24 miesięcy od dnia jej zawarcia, czyli do 27 lipca 2017 roku. Przeniesienie autorskich praw majątkowych do aplikacji S.C. oraz ZC nastąpi do 30 października 2015 r.

Notowania tygodniowe akcji Sygnity

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,9 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz