Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
T-Mobile oddał do użytku 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w Krakowie

T-Mobile oddał do użytku 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w Krakowie

T-Mobile Polska oddał do użytku 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w centrum danych w Krakowie, podała spółka.

"Centrum danych T-Mobile Polska w Krakowie zostało zbudowane w 2005 roku na potrzeby własne operatora. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania danych w chmurze w tym roku obiekt został zmodernizowany i przygotowany do komercyjnego udostępnienia przedsiębiorcom. Prace obejmowały zarówno podniesienie standardu części biurowej, jak i przygotowanie techniczne przestrzeni przeznaczonej dla serwerów" - czytamy w komunikacie.

Centrum oferuje 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w samodzielnym budynku, który posiada niezależne linie zasilania wraz z generatorem prądotwórczym i jest połączony redundantną linią światłowodową z sieciami operatorów regionalnych i ogólnopolskich. T-Mobile zapewnia gwarantowany poziom świadczenia usług 99,99%.

Dzięki ukończeniu inwestycji T-Mobile Polska posiada 8 000 m2 powierzchni kolokacyjnej oferowanej klientom. Firma dysponuje w Polsce sześcioma centrami danych, z których cztery mieszczą się w Warszawie i okolicach, oraz po jednym w Krakowie i we Wrocławiu. W dwóch z centrów danych T-Mobile zapewnia dodatkowo usługę biura zapasowego z 273 w pełni wyposażonych stanowisk pracy.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie