Notowania

technologie
28.03.2017 14:18

T-Mobile Polska: Liczba stacji obsługujących LTE przekroczyła 9,3 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz

Liczba stacji obsługujących technologię LTE w sieci T-Mobile wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy o kolejnych 900 i obecnie przekracza 9,3 tys. lokalizacji, podał operator. Obecnie sieć LTE dociera do ponad 99,2% populacji kraju.

"Wraz z rozbudową sieci trwa dalsze wdrażanie technologii Carrier Aggregation (CA), która zapewnia wyższe prędkości przesyłania danych i większą pojemność sieci" - czytamy w komunikacie.

T-Mobile realizuje zapowiadane plany rozbudowy sieci LTE w miastach, w których zasięg LTE jest już dostępny. Znaczna część z 900 nowych stacji zlokalizowanych jest właśnie w miastach, gdzie zapotrzebowanie na usługi transmisji jest największe, zaznaczono w informacji.

"Zagęszczenie sieci skutkuje wzrostem jej pojemności, a także lepszym zasięgiem wewnątrz budynków, co przekłada się z kolei na wyższy komfort korzystania z mobilnego internetu. Obecnie sieć LTE dociera do ponad 99,2% populacji kraju" - czytamy dalej.

W poprawie parametrów pojemnościowych i osiąganych prędkości przesyłania danych T-Mobile coraz intensywniej wykorzystuje technologię Carrier Aggregation. Po tym, jak w ubiegłym roku przygotowanych zostało 600 lokalizacji wykorzystujących tę technologię, w I kwartale liczba ta przekroczyła już 1 000, z czego ponad 100 stacji wykorzystuje agregację 3 pasm, co pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 300 Mbps, podsumowano w komunikacie.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz