Notowania

transport
14.10.2016 11:03

TMR: I etap inwestycji w Szczyrku daje potencjał na 0,5 mln narciarzy rocznie

Podziel się
Dodaj komentarz

Tatry Mountain Resorts (TMR) szacuje, że inwestycje w infrastrukturę narciarską w Szczyrku, realizowane w ramach I etapu prac (do początku sezonu 2017/2018) pozwolą na stopniowy wzrost liczby narciarzy do ponad 0,5 mln, poinformowali członkowie zarządu.

Do tej pory, przy przeciętnych warunkach zimowych w Szczyrku TMR notował 150 tys. narciarzy rocznie, a przy słabych warunkach - 75 tys.

"Po I etapie inwestycji liczymy na ponad 0,5 mln narciarzy, nawet przy słabej zimie, bo będzie naśnieżanie' - wyjaśnił dyrektor generalny na rynek Polski Julius Vinter podczas spotkania prasowego.

"Po wszystkich inwestycjach [łącznie z II etapem do 2019 r.] może być 800 tys. ludzi całorocznie - narciarzy i innych gości" - dodał Vinter.

Wcześniej członkowie zarządu mówili, że Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020. Prace zaczną się wiosną 2017 roku.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Tatry Mountain Resorts a.s. z siedzibą w Liptovský Mikuláš jest największym podmiotem świadczącym usługi turystyczne na Słowacji. Spółka jest właścicielem i operatorem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Wysokich i Tatrach Niskich. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od października 2012 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz