Notowania

cps
16.03.2011 17:04

Trigon DM rekomenduje zakup Cyfrowego Polsatu

Analitycy Trigon DM w raporcie z 14 marca wydali rekomendację kupuj Cyfrowy Polsat, wyznaczając cenę docelową jego akcji na 18,60 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dniu wydania raportu kurs akcji Cyfrowego Polsatu wynosił 15,60 zł.

_ Po przejęciu Telewizji Polsat, Cyfrowy Polsat stanie się liderem rynku medialnego w Polsce. Przychody z biznesu realizowanego przez telewizję będą stanowiły około 40 proc. sprzedaży całej grupy. W najbliższych latach oczekujemy wzrostu oglądalności kanałów Polsatu, co zapewne będzie mieć przełożenie na szybszy niż przeciętny na rynku wzrost jego przychodów. Podobnie, szybciej niż rynek, Cyfrowy Polsat powinien rosnąć w segmencie płatnej telewizji _ - napisano w raporcie Trigon DM.

_ Na podstawie wyceny DCF oraz wyceny porównawczej wyznaczyliśmy wartość 1 akcji Cyfrowego Polsatu na 18,6 zł. Biorąc pod uwagę obecny kurs wydajemy rekomendację kupuj. W krótkim terminie kurs może pozostawać pod wpływem wyników za 2010 rok _ - dodano.

Analitycy Trigon DM szacują, że w 2010 roku Cyfrowy Polsat miał 257 mln zł zysku netto i 1,5 mld zł przychodów. W 2011 roku zysk netto spółki ma nieznacznie spaść, do 248 mln złotych, a przychody wzrosną do 2,56 mld złotych.

Tagi: cps, cyfrowy polsat, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz