Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TV Puls podpisał umowę z TP Emitelem

0
Podziel się:

Telewizja Puls podpisała 28 września z TP Emitel umowę dotyczącą nadawania dwóch kanałów komercyjnych na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

TV Puls podpisał umowę z TP Emitelem
(Adele Prince/CC/Flickr)

Telewizja Puls podpisała 28 września z TP Emitel umowę dotyczącą nadawania dwóch kanałów komercyjnych na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - podała stacja w komunikacie.

"Przez ostatnie kilka lat bardzo ciężko pracowaliśmy nad tym, aby doszło do cyfryzacji, na sukcesie której z oczywistych dla nas względów bardzo nam zależy. Cieszymy się bardzo, że wczoraj umowę z TP Emitel podpisała również Telewizja TVN i mamy głęboką nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby TP Emitel sfinalizował do jutra umowę z Telewizją Polsat oraz TV 4, co nam wszystkim umożliwi szybkie przejście i rozpoczęcie nadawania na drugim multipleksie Cyfrowej Telewizji Naziemnej" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

Należący do Telekomunikacji Polskiej Emitel na początku września uzgodnił już z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegóły umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego multipleksu.

Prezes Emitela mówił wcześniej, że wartość umowy będzie niższa niż 615,6 mln zł, które spółka w ciągu 10 lat dostanie od Telewizji Polskiej za bycie operatorem trzeciego multipleksu.Na drugim multipleksie znajdą się po dwa kanały Polsatu, TVN, TV4 i TV Puls.Cyfrowa telewizja naziemna w kilku miastach miała komercyjnie ruszyć ponad roku temu, ale do tej pory sygnał jest nadawany przez Emitela testowo.

Naziemna telewizja cyfrowa będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.TP Emitel przedstawił w środę Urzędowi Komunikacji Elektronicznej harmonogram uruchomień regularnych emisji programów TV w ramach drugiego multipleksu.Do końca września regularna emisja ma ruszyć z pięciu nadajników: w Warszawie, Raszynie, Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych siedmiu nadajników. W 2011 ma ruszyć 34 nadajników, a ostatnie dwa w 2013 roku.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)