Notowania

technologie
02.08.2018 09:51

Udział Huawei w rynku smartfonów w Polsce wzrósł do 33,4% w II kw.

Warszawa, 02.08.2018 (ISBnews) - Udział Huawei w polskim rynku smartfonów w ujęciu ilościowym wzrósł do 33,4% w II kwartale z 25,4% w I kwartale, według z danych GfK Polonia, poinformował koncern. Znaczący wzrost widać także w porównaniu z drugim kwartałem zeszłego roku, kiedy udział Huawei wyniósł 20,3%. Pod względem wartości sprzedanych telefonów, udział Huawei w całym rynku wzrósł w II kwartale do 32,2%, wobec 21,8% w I kwartale i 18,6% w II kwartale poprzedniego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W pierwszym kwartale tego roku co czwarty sprzedany smartfon miał logo Huawei, w drugim kwartale był to już co trzeci telefon. Tempo, w jakim rośniemy, bardzo nas cieszy i zmusza do jeszcze większego wysiłku, by nie tylko utrzymać świetny wynik, ale wciąż go poprawiać. Wierzę, że nowe produkty, które niebawem zaprezentujemy, znów zachwycą polskich konsumentów" - powiedział dyrektor zarządzający Huawei CBG w Polsce Jefferson Zhang na spotkaniu z dziennikarzami.

Zhang zwrócił uwagę na fakt, że pod względem liczby sprzedanych telefonów Huawei rósł w II kwartale wielokrotnie szybciej niż cały rynek smartfonów.

"Cały rynek wzrósł w drugim kwartale o 5% w stosunku do pierwszego kwartału, w tym samym czasie Huawei rósł ponad siedmiokrotnie szybciej. Dynamika naszego wzrostu wyniosła dokładnie 37,7%" - zaznaczył dyrektor Huawei.

Wskazał, że porównując II kwartał 2018 do II kwartału 2017, cały rynek wzrósł o 6,8%, podczas gdy dynamika wzrostu Huawei wyniosła w tym samym czasie 75,9%.

Przedstawiciele Huawei wyjaśnili, że historycznie najlepszy wynik sprzedaży Huawei w Polsce w II kwartale wynika z sukcesu najnowszej flagowej serii smartfonów P20 w połączeniu z utrzymującym się popytem na telefony poprzedniej flagowej serii Mate 10. Smartfon Huawei P20 Pro to pierwszy na świecie telefon z potrójnym obiektywem, uznany za najlepsze narzędzie do fotografii mobilnej w niezależnym rankingu DxOMark. Z kolei Mate 10 Pro jest pierwszym na świecie smartfonem ze sztuczną inteligencją wbudowaną w procesor.

Zhang podkreślił, że patrząc z perspektywy globalnej, z najnowszych raportów kilku różnych firm badawczych - International Data Corporation (IDC), Counterpoint Research, IHS Markit i Canalys - wynika, że w II kwartale Huawei wyprzedził Apple pod względem liczby sprzedanych telefonów i jest obecnie drugim największym dostawcą smartfonów na świecie.

Według danych IDC Huawei, w II kwartale 2018 roku dostarczył na ogólnoświatowy rynek 54,2 mln urządzeń, co w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku, kiedy liczba urządzeń wynosiła 38,4 mln, oznacza wzrost o 41%. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich wzrost Huawei w tym okresie wyniósł aż 56%.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz