Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unified Factory ma pierwsze umowy w USA, odbędzie tam road show w październiku

0
Podziel się:
Unified Factory ma pierwsze umowy w USA, odbędzie tam road show w październiku

Warszawa, 12.09.2017 (ISBnews) - Unified Factory ocenia, że realizowany przez tę spółkę plan wejścia na rynek amerykański zaczyna przynosić wymierne efekty dzięki sfinalizowaniu pierwszych projektów w postaci sprzedaży licencji oprogramowania Platformy Customer Service Automation (CSA), poinformował prezes Maciej Okniński. Na początku października spółka odbędzie serię spotkań w USA, celem pozyskania partnerów kapitałowych do uruchomienia systemu ułatwiającego pracę programistom i deweloperom w obszarze analizy tekstu naturalnego (natural language processing, NLP).

"Po uruchomieniu spółki zależnej w USA na początku tego roku, a następnie zatrudnieniu Paula Butlera na stanowisku country managera, udało się nam sfinalizować pierwsze projekty w postaci sprzedaży licencji oprogramowania platformy CSA. Systematycznie budujemy rozpoznawalność naszego brandu i rozszerzamy grono partnerów biznesowych dzięki czemu nawiązaliśmy rozmowy w sprawie włączenia naszych rozwiązań do oferty jednego z największych integratorów oprogramowania na rynku amerykańskim, notowanego na Nasdaq, którego przychody roczne przekraczają 1 mld USD" - powiedział Okniński, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, równie wartościowe jest zainteresowanie, jakie wzbudziła technologia spółki w zakresie procesowania tekstu naturalnego.

"Regularnie prezentujemy różne zastosowania środowiska Menerva i cały koncept spotkał się z zainteresowaniem funduszy oraz inwestorów branżowych. Wiadomo, że szczególnie na rynku amerykańskim projekty sztucznej inteligencji rozwijają się dynamicznie, co wymaga ogromnych nakładów w obszarze NLP, czyli analizy tekstu naturalnego" - dodał prezes.

Zaznaczył, że wspólnie z amerykańskimi partnerami spółka wypracowała koncepcję, której celem jest skierowanie oferty także dla branży IT, aby dostarczać rozwiązania dla firm tworzących oprogramowanie.

"Dobrym przykładem są systemy CMS do tworzenia stron www, np. Wordpress, Joomla czy Magento, których na całym świecie powstało kilkadziesiąt milionów. System Menerva może stać się częścią tego globalnego rynku. Nasz pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem na rynku amerykańskim. Dlatego na początku października jedziemy z serią kilkunastu spotkań, których celem jest pozyskanie partnerów kapitałowych do uruchomienia systemu ułatwiającego pracę programistom i developerom w obszarze NLP na całym świecie" - podsumował prezes Okniński.

Unified Factory to producent i globalny dostawca technologii automatyzującej sprzedaż i obsługę klienta opartej na rozwiązaniach klasy Customer Service Automation i algorytmach pamięci asocjacyjnej. Od marca 2016 akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)