Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unimot zbuduje sieć stacji paliw AVIA na Ukrainie

0
Podziel się:
Unimot zbuduje sieć stacji paliw AVIA na Ukrainie

Unimot otrzymał zgodę AVIA International na budowę sieci stacji paliw AVIA na Ukrainie, poinformowała spółka. Nową umowę franczyzową na ukraińskim rynku paliw Unimot zaprezentuje w I kwartale 2018 r. podała także.

"Fakt, że Unimot otrzymał od AVIA International prawo do reprezentowania tej organizacji i jej marki na Ukrainie świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarzyło nas stowarzyszenie. Jesteśmy najmłodszym członkiem AVIA International, a dokonaliśmy naprawdę wiele w zakresie rozwoju marki AVIA w Polsce i jesteśmy postrzegani jako firma o wysokich kompetencjach w obszarze importu i handlu paliwami płynnymi" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej spółki Adam Sikorski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że oferta franczyzowa na rynku ukraińskim będzie dotyczyła wyłącznie wystroju stacji i działań marketingowych pod wspólną marką AVIA, bez fizycznej dostawy paliw.

"Pragnę zapewnić, że Unimot będzie rozwijać projekt oparty na bezpiecznych zasadach. Nie zamierzamy kupować ani budować stacji paliw na Ukrainie. W pierwszym kwartale 2018 r. zaprezentujemy rynkowi na Ukrainie ofertę franczyzową, która nie wygeneruje istotnych kosztów w budżecie Unimot. A ponieważ ukraiński rynek stacji paliw jest bardzo rozdrobniony, uważamy, że europejska marka AVIA zostanie tam znakomicie przyjęta" - dodał Sikorski.

Spółka podała także, że podczas wczorajszego spotkania członków AVIA International Adam Sikorski został powołany w skład zarządu stowarzyszenia. W ramach funkcji członka zarządu AVIA International będzie on koordynował program wspólnego zakupu produktów naftowych na potrzeby kilkunastu krajów. Fakt ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla marki AVIA w Polsce, jak również spółki Unimot, która która generuje największe przychody z importu i hurtowej sprzedaży paliw.

"Poprawa warunków zakupowych AVIA spowoduje, że staniemy się jeszcze bardziej interesującym partnerem dla stacji paliw. Będziemy mogli zaproponować lepsze ceny dostaw paliw i naturalnie zwiększyć siły zakupowe Spółki w stosunku do innych dostawców" - powiedział Sikorski.

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy.

Wcześniej, 20 października, Unimot podał, że w III kw. spółka uruchomiła kolejne 4 stacje paliw pod marką Avia oraz podpisała 4 umowy franczyzowe z właścicielami stacji. Zwiększono też do 85 ilość stacji partnerskich udostępniających usługę Tankuj24.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)