Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Plan ratunkowy uzgodniony

0
Podziel się:

Administracja USA porozumiała się z Kongresem w sprawie planu ratowania systemu finansowego.

USA: Plan ratunkowy uzgodniony
(PAP/EPA)

Administracja USA porozumiała się z Kongresem w sprawie planu ratowania systemu finansowego USA.

W projekcie ustawy wprowadzającej go w życie przewiduje się, że kwota 700 miliardów dolarów - na wykupienie od banków inwestycyjnych papierów wartościowych opartych na niespłacalnych długach hipotecznych - zostanie rozdysponowana etapami.

Pierwsze 250 mld będzie wydane zaraz po wejściu ustawy w życie, następne 100 mld po odpowiedniej decyzji prezydenta, a pozostałe 350 mld będzie jeszcze przedmiotem odpowiednich badań przeglądowych w Kongresie.

Program wykupu aktywów będzie nadzorowany przez zarząd, w skład którego wejdzie przewodniczący Rezerwy Federalnej (banku centralnego), i który kontrolowany będzie z kolei przez Kongres.

Uzgodnienia co do planu Paulsona jak na razie chłodno zostało przyjęte przez inwestorów. Giełdy azjatyckie zakończyły poniedziałek spadkami. Również na europejskich rynkach dominują nie najlepsze nastroje.

Rynki ciągle czekają na ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące planu Paulsona. Oczekuje się, że plan zostanie uchwalony najpóźniej w poniedziałek jeszcze przed otwarciem amerykańskiej giełdy.

  • ZOBACZ TAKŻE:
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)