Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vantage rozpoczął zapisy na obligacje serii N o wartości nom. do 10,5 mln zł

0
Podziel się:
Vantage rozpoczął zapisy na obligacje serii N o wartości nom. do 10,5 mln zł
bEEdfZxh

Vantage Development oferuje 3,5-letnie papiery dłużne ze zmiennym oprocentowaniem o łącznej wartości do 10,5 mln zł, poinformowała spółka. Subskrypcja rozpoczęła się 5 lipca br. Środki pozyskane z emisji spółka chce przeznaczyć na zakup działek pod inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i w Warszawie.

Minimalny zapis ustalono na 250 sztuk, a nominał jednej obligacji to 100 zł.

"Zapisy na papiery dłużne serii N potrwają od 5 do 19 lipca. Będą one przyjmowane przez Michael/Strom Dom Maklerski" - czytamy w komunikacie.

bEEdfZxj

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, ustalane na podstawie 3-miesięcznej stopy bazowej WIBOR, powiększonej o marżę 4,32%, a kupon będzie wypłacany kwartalnie, podano także.

Papiery nie są zabezpieczone. Termin zapadalności obligacji wynosi 3,5 roku od daty przydziału. Vantage Development docelowo planuje wprowadzenie obligacji serii N do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst, podano także.

"Zgodnie ze strategią rozwoju grupy Vantage Development dług korporacyjny stanowi istotne uzupełnienie źródeł finansowania rozwoju Grupy, wykorzystywany przede wszystkim dla współfinansowania zakupów gruntów. Pozyskane z emisji obligacji serii N środki również zamierzamy wykorzystać do finansowania zakupów działek budowlanych pod nowe inwestycje deweloperskie na rynku wrocławskim i warszawskim" - powiedział wiceprezes Dariusz Pawlukowicz, cytowany w komunikacie.

"W planie rozwoju grupy na najbliższe lata założyliśmy, że na zakup gruntów we Wrocławiu i w Warszawie, pozwalających zabezpieczyć nam podaż mieszkań w ofercie na poziomie pozwalającym realizację celów sprzedażowych, przeznaczymy około 100 mln zł. Do tej pory nabyliśmy już grunty o łącznej wartości 40 mln zł, aktywnie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych parceli budowlanych" - dodał Pawlukowicz.

bEEdfZxp

W 2016 r. Vantage Development planuje wprowadzić do oferty rekordową liczbę ponad 1 100 lokali w ramach inwestycji realizowanych we Wrocławiu i w Warszawie. CelemVantage Development na 2016 r. jest zawarcie ponad 700 umów sprzedaży lokali oraz przekazanie nabywcom ok. 500 lokali, podano także.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

bEEdfZxK
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)