Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal Gdynia zarobił ponad 5 mln zł. Ciągle inwestuje

0
Podziel się:

Producent konstrukcji stalowych opublikował raport finansowy po pierwszym kwartale.

Ryszard Matyka, prezes Grupy Vistal
Ryszard Matyka, prezes Grupy Vistal (Vistal)
bEKFeLBx

Spółka Vistal Gdynia zarobiła netto 5,75 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 3,35 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 6,37 mln zł wobec 6,1 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei przychody ze sprzedaży sięgnęły 87,39 mln zł w pierwszym kwartale wobec 71,38 mln zł rok wcześniej.

Vistal Gdynia, spółka dominująca Grupy Vistal, to wiodący producent konstrukcji stalowych (np. mostów) w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

bEKFeLBz

Kurs akcji Vistalu Gdynia w ostatnich trzech miesiącach

Większość zamówień Vistal Gdynia pozyskuje od klientów zagranicznych. - Wszystkie dziedziny, w których działamy przeżywają teraz okres szybkiego rozwoju, zwłaszcza w Skandynawii, na którą kładziemy największy nacisk. Bardzo perspektywiczny jest rynek budowy platform wiertniczych, ale również konstrukcji mostowych - mówił w rozmowie z Money.pl Ryszard Matyka, prezes VIstalu Gdynia.

Spółka ciągle potrzebuje nowych inwestycji. Nakłady inwestycyjne poniesione przez Vistal Gdynia w 2014 roku wyniosły 54 mln zł. Na ten rok firma planuje tymczasem wydatki inwestycyjne na poziomie 12,2 mln zł. Grupa planuje m.in. rozbudowę zakładu i wykup gruntów w Czarnej Białostockiej, modernizację zakładu w Czarnej Białostockiej.

Pomimo wydatków inwestycyjnych spółka zdecydowała się w tym roku podzielić zyskiem z akcjonariuszami. Po rekomendacji zarządu walne zgromadzenie zdecydowało o podziale 4,26 mln zł w ramach dywidendy, co daje 30 groszy na akcję.

bEKFeLCa
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)