Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Vistal Gdynia chwali się portfelem zamówień

0
Podziel się:

Podpisane umowy spółki opiewają na 222 mln złotych.

Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia
Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia (Vistal Gdynia)

Vistal Gdynia ma obecnie portfel podpisanych umów o wartości 222 mln zł i zamówień bliskich pozyskania w wysokości 173 mln zł - poinformował Ryszard Matyka (na zdjęciu), prezes spółki. Dodał, że realizacja większości z tych zamówień przypada na 2014 roku.

_ - W backlogu mamy 222 mln zł podpisanych umów i 173 mln zł zamówień, które powinny wejść do portfela w ciągu kilku tygodni. Większość z tych zleceń będzie zrealizowana w 2014 r. _ - powiedział Matyka na konferencji.

W portfelu 34 procent stanowią zamówienia w segmencie infrastruktura krajowa, 32 procent marine&offshore, 17 procent infrastruktura zagraniczna, 13 procent budownictwo, a 4 procent inne.

_ - Dodatkowo, na etapie ofertowania znajdują się zamówienia o wartości 228 mln zł. Są to kontrakty, których zdobycie oceniamy jako najbardziej prawdopodobne _ - powiedział.

_ - Wśród tych kontraktów 63 procent stanowi marine&offshore, 24 procent infrastruktura krajowa, 12 procent zagraniczna, a 1 procent inne _ - dodał.

Matyka poinformował, że Vistal zamierza, jako generalny wykonawca, brać udział w przetargach infrastrukturalnych, głównie mostowych, szczególnie jeśli konstrukcje stalowe będą stanowiły znaczącą część zamówienia.

_ - Rozwijamy kompetencje w zakresie projektowania i w ciągu kilku miesięcy planujemy zbudowanie zespołu. W tym celu rozmawiamy z inżynierami oraz małymi biurami projektowymi. Rozważamy zarówno przejęcia, jak i współpracę na podstawie umów cywilnoprawnych _ - powiedział.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Vistal Gdynia i o pozostałych spółkach z GPW

_ - Powołaliśmy już dział generalnego wykonawstwa, który zajmuje się ofertowaniem. Rozstrzygnięcia przetargów przesuwają się jednak i obecnie spodziewamy się, że przypadną na II kwartał tego roku. Formuła zaprojektuj i zbuduj sprawia, że efekty finansowe tych kontraktów pojawią się najwcześniej w 2015 r. _ - dodał.

Vistal miał w 2013 roku skonsolidowane przychody w wysokości 283,4 mln zł, 34,2 ml zł EBITDA i 20,4 mln zł zysku netto.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)