Notowania

transport
14.03.2018 13:15

Volvo Buses ma zamównie na 90 zelektryfikowanych autobusów dla Brukseli

Volvo Buses otrzymało z Brukseli zamówienie na 90 autobusów hybrydowych, które powstaną we wrocławskiej fabryce, poinformowała spółka. Dzięki temu zamówieniu liczba zelektryfikowanych autobusów, które firma sprzedała dotąd klientom na całym świecie przekroczyła 4 tys. sztuk, dodano. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Belgia przoduje pod względem coraz czystszego i cichszego ruchu miejskiego. Zaledwie rok temu otrzymaliśmy od belgijskiego przedsiębiorstwa TEC równie duże zamówienie na elektryczne autobusy hybrydowe do dwóch belgijskich miast - Charleroi i Namur. Teraz także Bruksela wybiera naszą technologię. Jest to ogromny sukces, który sprawia, że całkowita liczba sprzedanych przez nas zelektryfikowanych autobusów wynosi już ponad 4000 sztuk" - powiedział prezes Hakan Agnevall, cytowany w komunikacie.

Zamawiającym jest STIB-MIVB - przedsiębiorstwo świadczące usługi transportu publicznego na terenie Brukseli. W ramach kontraktu Volvo Buses dostarczy 90 autobusów Volvo 7900 Hybrid. Autobusy te zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Zamówienie obejmuje również obsługę serwisową i konserwację autobusów, którą zajmie się brukselski oddział Volvo Trucks Center.

"Volvo sprzedało do Belgii 90 hybryd i 101 hybryd elektrycznych. Oferta zelektryfikowanych autobusów firmy Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe, elektryczne autobusy hybrydowe z możliwością ładowania oraz autobusy w pełni elektryczne" - czytamy dalej.

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie.

Volvo Polska jest częścią Grupy Volvo. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70. Na początku lat 90. Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz