Notowania

gospodarka
08.06.2017 23:50

Wall Street: przesłuchanie szefa FBI uspokoiło rynek

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian. Przesłuchanie byłego szefa FBI Jamesa Comeya uspokoiło inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrintScrn/Youtube)

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,04 proc. do 21 182,53 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,39 proc. do 6321,76 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,03 proc. do 2433,79 pkt.

Notowania na Wall Street w czwartek

W centrum uwagi rynków za oceanem znajdowało się przesłuchanie przed senacką komisją wywiadu byłego szefa FBI Jamesa Comeya. Zeznawał on w sprawie domniemanego ingerowania przez Rosję w kampanię przed wyborami prezydenckimi w USA w zeszłym roku oraz powiązań członków sztabu Donalda Trumpa z Rosjanami.

Mocno wyczekiwane wystąpienie Comeya nie okazało się przełomowe, dostarczyło jedynie kilku pobocznych szczegółów i było okazją do przedstawienia przez byłego szefa kontrwywiadu swoich opinii o prezydencie Stanów Zjednoczonych.

W czasie przesłuchania Comeya indeks Dow ustanowił historyczny rekord, ale później oddał część wzrostów. Generalnie jednak rynki przyjęły jego słowa ze spokojem.

Ze spółek w USA, nawet 8 proc. rosły walory Yahoo!. Po sfinalizowaniu przejęcia przez Yahoo i AOL przez Verizon, w nowej spółce planuje się likwidację 1000 etatów.

Ponad 10 proc. zyskiwały notowane w Nowym Yorku akcje Alibaby. Chiński gigant poinformował, że w 2018 r. spodziewa się wzrostu przychodów w przedziale 45-49 proc.

Również ponad 10 proc. drożały akcje Nordstrom. Firma odzieżowa podała, że rozważa wycofanie się z giełdy.

Tagi: gospodarka, giełda, wiadomości, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz