Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: Citigroup zastopował wyprzedaż

0
Podziel się:

Znakomite wyniki Citigroup przyczyniły się do odrobienia części strat z piątkowej sesji.

Wall Street: Citigroup zastopował wyprzedaż
(PAP/EPA)

Znakomite wyniki Citigroup za pierwszy kwartał oraz nowe fakty związane z oskarżeniem Goldman Sachs o wprowadzanie w błąd swoich klientów przyczyniły się do odrobienia części strat z piątkowej sesji.

Dow Jones zyskał niemal 0,7 procent i ponownie jest jedynie 8 punktów od ponownego przełamania granicy 11 tysięcy punktów. Na plusie zakończył dzień także S&P 500, któremu brakuje niecałe 3 punkty do przekroczenia 1200 punktów. Nieznacznie stracił natomiast technologiczny Nasdaq.

Największy wpływ na poprawę nastrojów wśród amerykańskich inwestorów po piątkowej znacznej przecenie, która była następstwem oskarżenia Goldman Sachs o udzielanie fałszywych i pomijanie istotnych informacji dotyczących produktów finansowych opartych na kredytach hipotecznych, miały znakomite wyniki Citigroup. Bank zarobił w pierwszych trzech miesiącach roku 4,4 mld dolarów choć analitycy się spodziewali, że wynik będzie oscylował wokół zera. Co więcej o 16 procent spadły koszy złych kredytów obciążających bilans banku. Dzięki temu akcje giganta bankowego zyskały na zakończenie sesji niemal 6 procent, najwięcej spośród spółek wchodzących w skład S&P500.

Dobrze na inwestorów podziałała także informacja, że głosowanie w SEC (amerykański odpowiednik naszej KNF) w sprawie pozwania Goldman Sachs zapadła niejednomyślnie. Za głosowało trzech członków, przeciwko dwóch. Może to oznaczać, że dowody przeciwko bankowi nie są tak jednoznaczne jak się wcześniej uważało. Łagodząco podziałało to nie tylko na rynek, ale również na notowania banku. Ich kurs po piątkowym spadku o 13 procent, tym razem wzrósł o nieco ponad 1,6 procent.

Do poprawy atmosfery przyczynił się też lepszy od oczekiwań odczyt indeksu wskaźników wyprzedzających, który określa jak w najbliższych 3-6 miesiącach będzie wyglądała sytuacja w gospodarce. Indeks ten wzrósł o 1,4 procent, a ekonomiści spodziewali się wzrostu o 0,5 procent.

W wyniku odwołanych dziesiątek tysięcy lotu, spowodowanych zalegającym nad niemal całą Europa pyłem wulkanicznym znad Islandii, znaczne straty ponieśli posiadacze akcji linii lotniczych.: U.S. Airways stracił 3,6 proc., akcje Continental potaniały 4,35 procent, a UAL 5,3 procent.

Już po sesji lepsze od oczekiwań analityków wyniki za pierwszy kwartał podał IBM. Spółka zarobiła w tym okresie 2,6 mld dolarów, czyli o 13 procent więcej niż rok wcześniej i o niemal 700 mln dolarów więcej niż prognozowano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)