Notowania

usa
05.06.2009 06:40

Wall Street w górę. Banki i surowce ciągną indeksy

Na amerykańskich parkietach nadal dominują inwestorzy, którzy zainteresowani są inwestycjami w akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Na amerykańskich parkietach nadal dominują inwestorzy, którzy zainteresowani są inwestycjami w akcje. W centrum zainteresowania są spółki finansowe i surowcowe. *

Nie obyło się jednak bez emocji. Na początku sesji indeksy otworzyły się nad kreską, ale po kilkunastu minutach zaczęły spadać. Szybko jednak przebudziły się byki - czyli frakcja kupujących - i już do końca notowań to one nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. **

Jeszcze przed sesją zostały opublikowane dane dotyczące rynku pracy w USA. Okazało się, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 4 tys. do 621 tys. Była jednak nieco wyższa od prognoz o 1 tys. Spadła również liczba tych, którzy pobierają zasiłki. W chwili obecnej jest to 6,74 mln osób, co oznacza spadek o 15 tysięcy.

Nadal w centrum zainteresowania inwestorów znajdowały się spółki surowcowe i finansowe. Dużym popytem cieszyły się walory Citigroup i Bank of America, których akcje wzrosły o ponad 5 proc.

Ze spółek surowcowych na lidera ponownie wysunęła się spółka Alcoa, która zyskała ponad 6,3 proc. i Freeport McMoran Copper & Gold zwyżkujący o 4,64 proc. Warto jeszcze odnotować, że wczoraj Goldman Sachs opublikował rekomendację w której analitycy podnieśli prognozę ceny ropy naftowej na koniec roku do 85 dolarów za baryłkę, a w kolejnym do 95 dolarów.

Ostatecznie indeks S&P500 zyskał 1,15 proc., Dow Jones wzrósł o 0,86 proc., a technologiczny Nasdaq zwiększył swoją wartość o 1,32 proc.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
Tagi: usa, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz