Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wxf
30.12.2008 11:39

Warimpex sprzedał hotel w Karlovych Varach

Spółka Warimpex Finanz und Beteiligungs sprzedała udziały w spółce projektowej, będącej właścicielem Hotelu Spa Dworak w czeskich Karlovych Varach, na rzecz spółki córki Raiffeisen-Leasing.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka Warimpex Finanz und Beteiligungs sprzedała udziały w spółce projektowej, będącej właścicielem Hotelu Spa Dworak w czeskich Karlovych Varach, na rzecz spółki _ córki _ Raiffeisen-Leasing. *

_ Cena sprzedaży wyniosła zaledwie 7% poniżej wartości godziwej, określonej ostatnio w czerwcu 2008 przez międzynarodowych rzeczoznawców CB Richard Ellis _ - czytamy w komunikacie.

Według prezesa Warimpexu Franza Jurkowitscha, to kolejne dobre posunięcie spółki. Poprzednim była sprzedaż biurowca Pauler w Budapeszcie prywatnemu inwestorowi. Zdaniem Jurkowitscha, jest to dowód na to, że trudnej sytuacji panującej na rynkach finansowych banki nadal mają zaufanie do spółki.

Hotel Spa Dvořák, który po sprzedaży od roku 2009 Warimpex będzie najmował i dalej prowadził, z 85% obłożeniem w ostatnich latach należy do najlepszych pod tym względem hoteli Warimpexu. Natomiast zarządzaniem hotelu także w przyszłości zajmie się Vienna International Hotelmanagement AG.

W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro. Obecnie jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 3.700 pokoi oraz siedmiu budynków komercyjnych i biurowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech o łącznej powierzchni ok. 36.000 m kw.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa miała 1,96 mln euro zysku wobec 11,43 mln euro zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 66,24 mln euro wobec 51,59 mln euro.
* ZOBACZ TAKŻE:*

Tagi: wxf, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz