Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
11.09.2017 13:14

Wielton będzie dalej przejmował za granicą oraz rozwijał się organicznie

Podziel się
Dodaj komentarz

Sytuacja finansowa Grupy Wielton jest bardzo stabilna, co daje perspektywę na dalsze zagraniczne przejęcia, poinformował prezes Mariusz Golec.

"Chcemy przejmować firmy, które dadzą nam nowe produkty. Z kolei integracja w dół będzie się raczej odbywała organicznie. Penetrujemy rynek, odbywamy spotkania i chcemy utrzymać dotychczasowe tempo, jeśli chodzi o akwizycje" - powiedział Golec podczas konferencji prasowej.

W ramach biura projektów strategicznych spółka uruchomiła 31 inicjatyw, które mają się przełożyć na realizację strategii, czyli dwukrotny wzrost w ciągu 4 lat, podano także.

"Wśród tych 31 projektów są inwestycje w rozbudowę linii technologicznych czy zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także w rozbudowa sieci serwisowej w UE czy rozwój sieci sprzedaży w Polsce. Chcemy też do końca roku zweryfikować sytuację w grupie w zakresie narzędzi IT" - dodał prezes.

Spółka planuje również budowę fabryki naczep i przyczep chłodniczych, która ma się rozpocząć w 2018 r.

"Trwają prace nad tą inwestycją, gdzie otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup technologii. Nie chcemy się jednak spieszyć i popełnić błędów. Wprowadzenie do sprzedaży przyczep chłodni będzie miało znaczenie dla naszej kolejnej pięcioletniej strategii" - podsumował Golec.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 198 mln zł w 2016 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz