Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Knitter
|

WIG20 zyskał ponad 2 proc.

0
Podziel się

Na rynku akcji powróciły wzrosty. Indeks WIG20 zakończył sesję zyskując ponad 2 proc.

WIG20 zyskał ponad 2 proc.
(PAP/EPA)
bDnxqBOt

*Na rynku akcji powróciły wzrosty. Indeks WIG20 zakończył sesję zyskując ponad 2 proc. *

Udało się nareszcie przełamać bykom złą passę i na GPW zawitały ponownie znaczne wzrosty. Dobre nastroje powróciły również na inne rynki z naszego regionu, choć Warszawa została w gronie liderów.

Dobry wynik indeksu WIG20 zawdzięczamy przede wszystkim dwóch spółkom: KGHM Polskiej Miedzi i TP SA. W ostatnim czasie obie firmy nie należały do najchętniej kupowanych przez inwestorów. Tym razem było jednak inaczej. TP SA przy obrocie przekraczającym 235 mln zł zanotował 4 proc. wzrost. KGHM dopiero w ostatnich minutach sesji nieco obniżył loty. Do tych dwóch spółek dołączyły ponownie banki: Pekao i PKO BP. Z indeksu WIG20 jedynie CEZ i Cyfrowy Polsat kończyły sesję pod kreską.

bDnxqBOv

Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na obecnym poziomie nie wpłynęła na dalsze decyzje inwestorów. Nawet słabsze rozpoczęcie sesji w USA nie zdołało już mocniej odbić się na notowaniach.

Ostatecznie indeks WIG20 zamknął się na poziomie 1845 punktów, co oznacza wzrost o 2,04 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,56 proc.

bDnxqBOB
bDnxqBOW
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)