Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wilbo nie będzie już skupować własnych akcji

0
Podziel się:

Zarząd Wilbo zdecydował o zakończeniu skupu akcji własnych z końcem października - poinformowała spółka w komunikacie.

Wilbo nie będzie już skupować własnych akcji
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bESZBTit

Wilbo prowadziło skup akcji od października 2009 roku. Spółka stała się właścicielem 1.242.575 akcji, co stanowi 7,58 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki oraz 4,32 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na jej WZA.

_ Decyzja o skupie akcji własnych celem ich umorzenia podejmowana była przez WZA, na wniosek ówczesnego jednoosobowego Zarządu spółki. Decyzja o skupie podejmowana była w innej sytuacji ekonomicznej spółki. Spółka posiadała wolne środki pieniężne, a wycena walorów w ocenie Zarządu nie odzwierciedlała rynkowej wartości spółki. Zarząd Wilbo SA powołany dnia 8 czerwca 2010 roku na nową trzyletnią kadencję, z uwagi na odmienną wizję spółki nie widzi racjonalnego uzasadnienia dla dalszego kontynuowania skupu akcji własnych spółki _ - napisano w komunikacie Wilbo.

_ Zdaniem obecnego Zarządu przesłanki do kontynuacji skupu akcji własnych przestały występować. Mając powyższe na uwadze, kontynuowanie skupu akcji własnych nie jest racjonalnym rozwiązaniem, dlatego też Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu skupu _ - dodano.

bESZBTiv

Zarząd Wilbo uzyskał już zgodę rady nadzorczej na zaprzestanie buybacku. Planuje zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki w celu powzięcia uchwał w tej sprawie.

Spółka prowadziła skup zgodnie z Programem skupu akcji własnych zatwierdzonym przez ZWZA Wilbo, który zakładał możliwość prowadzania skupu do 16 czerwca 2011 roku, a na realizację programu przeznaczone zostały środki pochodzące z kapitału rezerwowego w wysokości nie większej niż 9,3 mln zł.

bESZBTiW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)