Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wood & Co. obniżył rekomendację dla Orco

0
Podziel się:

Analitycy Wood & Co. obniżyli rekomendację dla Orco Property Group do sprzedaj z trzymaj, po informacjach o ochronie przed wierzycielami, a cenę docelową dla akcji spółki wyznaczyli na 1,0 euro, czyli o ok. 80 proc. niższą niż cena na giełdzie w Warszawie.

Wood & Co. obniżył rekomendację dla Orco
(PAP/EPA)

Analitycy Wood & Co. obniżyli rekomendację dla Orco Property Group do _ sprzedaj _ z _ trzymaj _, po informacjach o ochronie przed wierzycielami, a cenę docelową dla akcji spółki wyznaczyli na 1,0 euro, czyli o ok. 80 proc. niższą niż cena na giełdzie w Warszawie.

W piątek o godz. 11.24 kurs Orco wynosił 19,42 zł, po wzroście o 1,35 proc.

_ Zakładając spadek aktywów o 20 proc. od pierwszej połowy 2008 roku, co zakłada nasz scenariusz bazowy, Orco potrzebowałoby dużej rekapitalizacji. Aby powrócić do wskaźnika zadłużenie do aktywów na poziomie 50 proc., zakładamy, że potrzebowaliby podwyższenia kapitału o 214 mln euro, wymagającego emisji 54 mln nowych akcji _ - czytamy w raporcie dziennym.

_ Zakładając więcej złych informacji, które nadejdą oraz ryzyko dużego rozwodnienia akcji, obniżamy rekomendację do +sprzedaj+ z +trzymaj+ _ - napisali analitycy w raporcie.

W czwartek Orco poinformowało, że sąd gospodarczy w Paryżu zdecydował w środę o rozpoczęciu procedury sześciomiesięcznej ochrony przed wierzycielami dla Orco Property Group oraz jej spółki zależnej Vinohrady SARL.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)