Notowania

prd
16.10.2009 14:45

Wynik Procadu w III kw. neutralny

Procad spodziewa się neutralnego wyniku netto w III kw. 2009 r. Dzięki rezultatom IV kw. informatyczna spółka oczekuje, że zakończy cały roku zyskiem netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Delikatesy/Dreamstime)

Procad spodziewa się neutralnego wyniku netto w III kw. 2009 r. Dzięki rezultatom IV kw. informatyczna spółka oczekuje, że zakończy cały roku zyskiem netto. Obecnie prowadzi rozmowy o akwizycjach z kilkoma podmiotami - poinformował PAP prezes Procadu Jarosław Jarzyński.

_ Spodziewamy się, że wynik trzeciego kwartału może być neutralny. Może to być albo niewielka strata, albo niewielki zysk _ - powiedział PAP Jarzyński.

_ Dzięki wynikom czwartego kwartału spodziewamy się zakończyć cały ten rok z dodatnim wynikiem finansowym. Wszystko generalnie idzie zgodnie z założeniami: plan był taki, żeby w trudniejszych czasach nie dokładać pieniędzy do biznesu i nie tracić najcenniejszych aktywów, czyli pracowników _ - dodał.

Po pierwszym półroczu 2009 r. Procad ma 0,06 mln zł skonsolidowanej straty netto, 0,26 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 15,93 mln zł przychodów.

Prezes poinformował, że Procad prowadzi obecnie prace zmierzające do rozbudowy grupy.

_ Prowadzimy rozmowy w sprawie akwizycji z kilkoma podmiotami, ale na razie trudno przewidzieć, czy i kiedy będziemy mogli o czymś poinformować. Są to niewielkie, niszowe spółki, działające w podobnym segmencie, co my _ - powiedział.

Jarzyński poinformował, że Procad zawiesił ostatnio prowadzony skup akcji własnych, gdyż kurs przekroczył poziom 3,5 zł.

_ Wznowimy go, jeśli kurs ponownie spadnie poniżej tego poziomu _ - powiedział.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: prd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz