Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WZ Alterco uchwaliło prywatną emisję akcji

0
Podziel się

Spółka nieruchomościowa Alterco (dawny Śrubex) przeprowadzi w drugim półroczu prywatną emisję akcji serii D, poinformowała spółka w komunikacie po walnym zgromadzeniu.

WZ Alterco uchwaliło prywatną emisję akcji
(H-Gall/iStockphoto)
bEgipMdh

*Spółka nieruchomościowa Alterco (dawny Śrubex)
przeprowadzi w drugim półroczu prywatną emisję akcji serii D, poinformowała spółka w komunikacie po walnym zgromadzeniu. *

Ma to być emisja 2,5-4,5 mln akcji serii D. Według wcześniejszych informacji spółki, wartość emisji ma wynieść wartości 110-180 mln zł. Połowa środków z emisji zostanie przeznaczona na kolejne inwestycje w nieruchomości, głównie na terenie Warszawy. Pozostałe środki w połowie zasilą finanse spółki i pozwolą na dalsze zakupy terenów pod budowy oraz na sfinansowanie zakupu inwestycji z branży turystycznej w okolicy Wielkich Jezior Mazurskich.

_ Celem prywatnej subskrypcji akcji serii D bez prawa poboru jest pozyskanie środków finansowych, które umożliwią Grupie Alterco nie tylko istotne zwiększenie wartości, ale zapewnią jej również dynamiczny rozwój w branży oraz ugruntują pozycję Grupy jako znaczącego w Polsce integratora rynku nieruchomości _ - czytamy w komunikacie.

bEgipMdj

Spółka Alterco pojawiła się na rynku w grudniu 2009 r., gdy grupa inwestorów polskich i zagranicznych przejęła od grupy Koelner kontrolę nad giełdowym Śrubexem. Obecnie jest przekształcana w wyspecjalizowany podmiot inwestycyjny rynku nieruchomości zajmujący się mi. in. zarządzaniem aktywami i projektami inwestycyjnymi.

Spółka Alterco miała 1,5 mln zł straty netto w I kw. 2010 r. wobec 0,65 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły odpowiednio 6,65 mln zł i 0,21 mln zł.

bEgipMdK
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)