Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZCh Police uruchamiają kolejną linię produkcyjną

0
Podziel się:

Zakłady Chemiczne Police uruchamiają kolejną z czasowo wyłączonych jesienią ubiegłego roku linii produkcyjnych.

ZCh Police uruchamiają kolejną linię produkcyjną
(Nejron/Dreamstime)

Zakłady Chemiczne Police uruchamiają kolejną z czasowo wyłączonych jesienią ubiegłego roku linii produkcyjnych, poinformowała spółka w środę.

_ Zarząd ZCh Police(...) podjął uchwałę o przywróceniu do eksploatacji składników majątku trwałego wchodzących w skład 3 ciągu Zakładu Kwasu Siarkowego. Składniki te zostały wyłączone z eksploatacji od dnia 15.09.2009 r. w ramach dopasowania mocy produkcyjnych do aktualnej sytuacji rynkowej _ - czytamy w komunikacie.

Police czasowo ograniczyły wtedy moce wytwórcze: nawozów wieloskładnikowych o ok. 31%, amoniaku o ok. 50%, kwasu fosforowego o 23% i kwasu siarkowego o 31%.

W połowie stycznia Police uruchomiły na okres wiosennego sezonu sprzedaży, tj. do końca marca 2010 roku, jedną z dwóch czasowo wyłączonych linii produkcyjnych nawozów wieloskładnikowych.

Z kolei na początku lutego uruchomiły ostatnią z czasowo wyłączonych linii produkcyjnych nawozów wieloskładnikowych oraz jedną z czasowo zatrzymanych linii produkcyjnych kwasu fosforowego.

Zakłady Chemiczne Police liczą na wypracowanie w tym roku zysku na poziomie operacyjnym i netto wobec straty wynoszącej odpowiednio 409,40 mln zł i 422,87 mln zł w ub. roku.

W I kw. br. spółka miała 2,37 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 174,54 mln zł straty rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)